19 листопада 2018

Облрада: надірвалися в лісі

Роботу обласної ради паралізовано. Ще 4 жовтня депутати пересварилися щодо того, віддати колишні колгоспні ліси об’єднаним громадам (або райрадам) чи притримати. В пленарному засіданні сесії голова облради Ігор Вдовенко зробив перерву. Мовляв, узгодимо позиції, потім будемо вирішувати.



Більше місяця крутили-вертіли, шукали компроміс. Спробували закінчити сесію 13 листопада. Але з формулюванням «у зв’язку з неможливістю ... прибуття депутатів обласної ради у кількості, необхідній для встановлення правомочності...» спробу відмінили. Замело, залило і заморозило... Перерва перетворюється у вічність.

Натомість Ігор Вдовенко написав своє (голови облради) звернення: «...Останнім часом окремі політичні сили на Чернігівщині розпочали відверті політичні спекуляції довкола питання якнайшвидшої передачі дочірніх агролісогосподарських спеціалізованих підприємств КП «Чернігівоблагроліс» новоствореним ОТГ та органам місцевого самоврядування області.

Використовуючи популістичні гасла і нав’язуючи жителям області ініціативи, які не мають під собою юридичного та економічного обгрунтування, деякі політичні партії намагаються маніпулювати свідомістю і відверто загравати із громадянами напередодні старту активної фази передвиборчого процесу».

Повідомляє він про це чомусь Генерального прокурора Юрія Луценка.

* * *

Створення ОТГ породило купу неузгоджень і протиріч між новими та старими структурами самоврядування. Смішно, коли, скажімо Сновщиною, одночасно керують і ОТГ, і райрада, і райдержадміністрація. Та це на поверхні, всі вже знають, і потроху зайві контори будуть ліквідовані.

Адміністративно-територіальна реформа оголила антагоністичні (до ворожості) протиріччя між новонародженими ОТГ та обласною радою. Нарвав і ніяк не прориває флюс стосовно лісів. Але він не єдиний і не найболючіший.

Конфліктне питання щодо розпорядження взагалі всім так званим обласним комунальним майном (насправді — спільним майном сіл, селищ та міст області). Наступним ристалищем буде перерозподіл більшості повноважень (і фінансування під них). Нормативи податків.

Камінь з гори зіштовхнуто. Лавина набирає швидкість. Останнім часом пожвавішали чутки щодо можливого «палацового перевороту» в облраді. Говорять і про «твердий» варіант: звільнення і голови Ігоря Вдовенка, і обох заступників: Валентина Мельничука та Арсена Дідура. І про м’якший.

Усе це, звичайно, цікаво. Та камінь з гори зіштовхнуто. Лавина набирає швидкість. А прокурор? А прокурор ні до чого.

Назар Сергєєв


В останню хвилину. Сенсаційно

«Щоб не заважав «приватизували»

Арсен Дідур, заступник голови облради, ходили чутки, міг втратити посаду в ході продовження сесії облради 13 листопада. Його і запитали, що відбувалося «за лаштунками».

— Чому сесію терміново збирали на 13 листопада? Ще в п’ятницю йшли додому і не знали, що планується сесія. А в понеділок несподіване повідомлення.

— Про сесію знали у п’ятницю, у суботу обмежена кількість учасників цієї ініціативи.

— Наскільки обмежена? Чи можемо ми сказати, що це були дві-три людини?

— Керівники трьох фракцій знали. Мета поспішного скликання сесії була така: поки не прийшов новий губернатор, взяти під контроль об’єкти комунальної власності — облагроліс, «Ліки України». На заваді цьому стояла фракція Аграрної партії. Наша позиція: земля, ліси і надра повинні переходити громадам. Зараз у рамках децентралізації держава передає права і повноваження громадам. Щоб їх реалізовувати, потрібна база. 6 противники децентралізації. На жаль, це ті, хто на людях голосніше за інших кричить «за».

— Чому не відбулася сесія, чому голова відмінив своє ж розпорядження?

— Не вистачило голосів. Вони хотіти мого відсторонення з посади. Щоб не заважав «прихватизувати» комунальне майно. Можливо, збиралися прибрати з посади голову профільної комісії облради Віктора Кияновського з Аграрної партії. Я не знаю, наскільки далеко вони готові були зайти. Але у всіх фракціях знайшлися люди зі здоровим глуздом, які не пішли на цю аферу.

— Чи можемо ми сказати, що зацікавленою була фракція БПП?

— Я не думаю.

— «Наш край»?

— Ці точно ні. Від «Нашого краю» буде губернатор, а він зацікавлений, щоб процеси децентралізації тривали.

Розмовляла Ольга Макуха, тижневик «Вісник Ч» №46 (1696), 15 листопада 2018 року

0 коммент.:

Дописати коментар