06 листопада 2018

Стенограма деяких виступів на Круглому столі

Виступ Юрія Марчука - Голови Товариства лісівників України




Дякую Шановні колеги!

Марчук Юрій - Голова Товариства лісівників України завідуючій кафедри НУБіП

Шановні колеги! Я хотів би цитувати слова посла Австрії, яка сказала про те, що звинувачення повинні бути професійними і об'єктивними. З її точки зору вони не є такими.

Чому я про це говорю зараз. Якщо ми сьогодні зекспрополюємо, що на одному гектарі землі Київської ми зустрічаємо одного чоловіка з грипом - це не значить, що 60 мільйонів людей в Україні захворіли грипом. Це пане Дмитре <відноситься> до Вас.

Якщо ми маємо 18 пробних площ, невідомо ким досліджених, і говоримо про сотні лісгоспів, які мають порушення в рубках - це не значить про об'єктивність. Я якраз про об'єктивність.

Чому в Лондоні є офшори і чому Великобританія їх не закриває? Невже це проблема українських лісівників? Чому компанії, які сьогодні входять до складу Євросоюзу - країни Румунія Австрія Угорщина Польща працюють в рамках Євросоюзу і купляють деревину, і Україна в цьому питанні - Brent України. як сказала пані посол, мажиться не дуже коректно.

Я хотів би сказати про те, що та деревина, про яку ми так багато говоримо, експортується Євросоюз і не тільки, з 96 року. Питання додержання стандартів між Україною і Євросоюзом - це питання економічних угод. І кожен повинен відповідати за своє. І коли в цьому залі представники міністерств, які формують політику, екологічна інспекція, яка контролює, митниця, яка контролює, податкова, яка контролює, і всі вони говорять, що вони всі не працюють - у мене з'являються питання: Як невелика компанія в Англії зуміла так серйозно підійти до цього питання. Я не хочу не хочу нікого звинувачувати сьогодні в цьому варіанті, тому що лісгоспи - це більше 400 підприємств це порядка семидесяти тисяч працюючих в галузі. Це престиж їх професії, престиж їх дітей, внуків і роботи на український ліс і на державу. Тому я за об'єктивність, за те, що дійсно - проблема є. За те, що її треба вирішувати. За те, що більше десяти проектів законів, які лежать в Верховній Раді, до яких я мав пряме відношення - не приймаються. За те, що Закон про ринок деревини рік лежить в комітеті промислової політики і не приймається. І тому, чим більше ми говоримо - тим менше ми робимо. Я за конкретну роботу.

Дякую.

...

Олег Листопад, Ееко-право Київ. 

Справи, висвітлені в доповіді не тільки погані, насправді вони ще гірші. Ось Вам два беззаперечних колеги факти. Законодавство не дотримується не виконується. Закон про праліси рік тому ухвалений парламентом і підписаний Президентом не виконується Кабінетом міністрів МінАПП (Мінагрополітики) і державним агентством лісових ресурсів. Праліси продовжують рубатися. Тому що Держлісагентство не розробило, а Кабмін не ухвалив зміни за підзаконних актів, до Санітарних правил, зокрема. Немає цього в правилах - праліси далі рубають. Тому зараз відбувається судове засідання, мета якого змусити через суд виконувати законодавство. Другий приклад - рубки в об'єктах природно-заповідного фонду не тільки в Латинський Америці це робиться. Кутський держлісгосп, підпорядкований Державному агентству лісових ресурсів збір клейма на стовпчиках на знаках клеймах парку Гуцульщина поставив свої клейма протизаконно і зараз там розміщають дерева під рубку. Які Вам ще треба факти? А що заважає Державному лісовому агентство ухвалити нові правила торгівлі, які давно розроблені. Що заважає державне агентство лісових ресурсів ходиться нові стандарти, які давно розроблені. Працюйте. а не розмовляйте і не розказуйте.


Пам'ятайте приказку російську нечего на зеркало пенять коли у самого рожа крива.

....

Степан Кривов'язий - профспілка



Дякую шановний Олеже Володимировичу за заключне дуже щиро дякую!

Ви знаєте сьогодні стільки прозвучало звинувачень на адресу працівників державного лісового агентства які всі є членами нашої профспілки, що в мене питань є більше ніж відповідей. Найбільше мене цікавить, те чому ми настільки серйозно відносимось лише до товару - до деревини і особливо народні депутати у Вашій особі, Остапе Володимировичу,

Ми багато разів з Вами спілкувались. Лежить закон про фінансування, про самофінансування галузі, про допомогу у фінансуванні галузі лежить закон у Верховній Раді - ніхто його не розглядає. Верховна Рада наоборот приймає ганебний закон з ганебним податком на землю, який взагалі не буде ніякої зараз розмови про державні лісові господарства. І тут немає англійської фірми, яка б провела моніторинг в цьому питанні, інших зацікавлених сторін, які б могли це зробити. Мене дуже цікавить все-таки: Хто з високопосадовців агентства, як було сказано вашою англійською фірмою, приймав участь і доводив якийсь приклади, приводив наскільки в нас все погано в галузі. Я хотів би це знати.

І якщо так у нас все погано, і ми хочемо створити лісову поліцію, я би створив би лісову жандармерію. Поліція це слабо. Чому ніхто не сидить, чому нема ні одного провадження, чому це все робиться? І для чого цю галузь, останню, яка ще тримається на ногах. і яка в валовому відсотку валового продукту - вона ж не така велика. Але це життя людей, це ліс. І нам сьогодні мабуть не стільки потрібно говорити зараз по цей лісовий товар - так. він заслуговує на те, щоб говорити, заслуговує на те, щоб дійсно працювала наша деревообробна галузь, щоб  працювала меблева галузь. Це робочі місця - ми Все це прекрасно розуміємо. Але пів-України сидить без копійки грошей три роки. І ми про це мовчимо - оце мене цікавить. Дякую.

0 коммент.:

Дописати коментар