Пожежники фіксують різке збільшення кількості пожеж в Україні – в середньому кожного дня в Україні стається 120 загорань в природніх екосистемах.
Про це повідомляє прес-служба ДСНС.
«Синоптики УкрГідрометцентру попереджають про найвищий, п’ятий, рівень пожежної небезпеки у північних, західних, центральних та Харківській областях, на решті території України висока (4-го класу) пожежна небезпека. Така ситуація створює передумови для збільшення кількості загорянь у лісах та на відкритих територіях. Так, рятувальники вже фіксують різке збільшення кількості пожеж, що виникли у природних екосистемах. В середньому впродовж доби виникає близько 120 випадків», – зазначається у повідомленні.
Зокрема, масштабні пожежі цього тижня вирували на Житомирщині, Рівненщині, у Кіровоградській та Сумській областях.
Основними причинами виникнення пожеж на відкритих територіях є людська діяльність, констатують рятувальники. «В теплу погоду громадяни активно вирушають на відпочинок до лісових масивів та впорядковують власні домогосподарства спалюючи сміття. Однак, варто пам’ятати, що при 4-му чи 5-му класі пожежної небезпеки достатньо навіть одного непогашеного сірника для того, щоб спровокувати масштабну пожежу на відкритій території», – застерігають у ДСНС.
У відомстві нагадують, що упродовж пожежонебезпечного періоду забороняється:
•відвідувати хвойні ліси при оголошенні надзвичайної пожежної небезпеки 5-го класу;
•розводити багаття у лісі та лісопосадках;
•заїжджати автомобілем до лісу;
•палити, кидати у лісі та лісопосадках непогашені сірники або недопалки;
•залишати у лісі просочене бензином, гасом, мастилом або іншими горючими речовинами ганчір’я;
•полювати у лісі з використанням вогнепальної зброї;
•створювати смітники та спалювати відходи;
•спалювати стерню та післяжнивні залишки на сільськогосподарських полях.
Вогнеборці наголошують: лише дотримання елементарних правил пожежної безпеки вбереже від трагічних наслідків та матеріальних збитків.
Лісова пожежа. Фото: УНІАН
0 коммент.:
Дописати коментар