18 травня 2019

ІЗ ЖУКАМИ-КОРОЇДАМИ БОРЮТЬСЯ ЗА ДОПОМОГОЮ ФЕРОМОНІВ

Справжнім лихом для лісу може обернутися поява короїда-друкаря. Жук отримав свою назву не випадково: якщо в корі поселиться така сімейна пара, то невдовзі стовбур стане схожим на відбиток друкарської машинки. Комахи мешкають на здорових і повалених деревах, іноді на пнях.

Виклик шкідникам постійно кидають лісівники. Так у Кедринському лісництві Брустурянського ЛМГ вони розставили феромонні пастки. Наука встановила, що цей жук чутливо реагує на запахи. Під час шлюбного періоду самці виділяють феромони – пахучі закликаючі речовини. Це стало ідеєю для використання в пастках. Спосіб дуже дієвий – на аромат злітаються всі самки в окрузі.

Як розповів місцевий лісничий Василь Золотар, короїд-друкар наробив чималої біди шпильковим на Тячівщині. А начальник Закарпатського опорного лісопатологічного пункту ДСЛП Івано-Франківськлісозахист Василь Трикур зазначає: саме з настанням теплої весняної погоди в жука розпочинається шлюбний період. Тому встановлення феромонних пасток у цей період є особливо актуальним. Лише в угіддях Кедринського лісництва їх встановили більше десяти.

На фото: Такий вигляд мають феромонні пастки

18.05.2019 - 08:04

0 коммент.:

Дописати коментар