У штаб-квартирі ООН у Нью-Йорку завершився форум по лісах.
Всесвітня організація приділяє велику увагу станом лісових масивів, які є найважливішим чинником підтримання життя на Землі.
Експерти вважають, що захист лісів – один з найдоступніших засобів боротьби зі зміною клімату, пише сайт ООН. Лісові масиви поглинають до 2 млрд тонн діоксиду вуглецю на рік. Підраховано, що, якщо реалізувати весь пов’язаний з лісами комплекс заходів по боротьбі зі зміною клімату, це дозволить істотно скоротити шкідливі викиди в атмосферу і утримати глобальне потепління в межах двох градусів за Цельсієм. Крім того, ліси дозволяють знизити споживання викопного палива, оскільки деревина забезпечує до 40 відсотків відновлюваної енергії.
В області захисту лісів за останні 25 років вдалося домогтися істотних успіхів. Завдяки більш ефективному управлінню та заходам з відновлення деградованих земель темпи збезлісення сповільнилися на 50 відсотків, і припинення процесу знищення лісів більше вже не здається нездійсненним завданням. В ООН розроблено Стратегічний план по лісах, який, зокрема, передбачає збільшення площі лісових масивів на 3 відсотки до 2030 року. Це 120 млн гектарів – площа такої держави як Південна Африка.
Багатьом відомо, що незаконна вирубка лісу призводить до вирубування лісів, між тим експерти нагадують, що найбільшу загрозу для «легенів планети» є сільське господарство. Ліс знищують, щоб звільнити землю під пасовища або посіви. Сьогодні головна трудність в тому, щоб задовольнити зростаючі потреби людства у сільгосппродукції, зберігши при цьому лісу.
В ООН приділяють пильну увагу цьому питанню. Вперше проблему лісів включили до міжнародної порядку денного в 1992 році на саміті в Бразилії. Тоді прийняли основоположні документи, які передбачають спільні заходи щодо збереження лісових масивів. У 2000 році був створений Форум ООН з лісів, який щорічно збирається в штаб-квартирі Організації в Нью-Йорку.
У цьому році головною темою Форуму стало питання зміни клімату та оцінки реальних наслідків збезлісення. Експерти вважають, що виразити всю користь лісу в цифрах дуже складно – настільки велике значення лісових масивів для благополуччя нашої планети. Але відсутність чітких показників призводить до помилок при прийнятті чергового рішення про перетворення лісу на сільгоспугіддя.
Обговорили учасники зустрічі і питання фінансування заходів по боротьбі з обезлесением: незважаючи на особливу важливість лісу, на поліпшення управління угіддями і відновлення лісових масивів витрачають лише 2 відсотки коштів, що виділяються на боротьбу зі зміною клімату.
15 ТРАВНЯ
0 коммент.:
Дописати коментар