Медова справа для лісівників Волині, як і десятки років тому, залишаться солодкою традицією. Лісовий мед уже давно отримав визначення елітного сорту серед продуктів бджільництва. І це заслужено. Адже продукт, який ми на виході отримуємо з пасіки, що від усіх на світі благ цивілізації захована у самісінькому серці лісу, цінний уже своєю екологічністю.
Акценти на розвиток бджільництва, як і загалом збереження та нарощення потужностей виробництва консервної продукції, ставить начальник управління Олександр Кватирко.
На Волині лісова продукція з недеревних ресурсів завжди цінувалася особливо. Ці традиції шануються нинішніми лісівниками. Лише наша область зберегла таку еко-переробку – консервні цехи на базі лісогосподарських підприємств. Продукція побічного користування, як називають лісівники виробництво соків, варення, консервованих грибів та, звісно, меду і продукції його переробки, є родзинкою Волині у напрямку ведення лісового господарства всієї України, інформують у прес-служба Волинського ОУЛМГ.
Цього року волинські лісівники зробили суттєві кроки для нарощення потужностей виробництва меду. Кількість бджолосімей на пасіках державних лісгоспів із трохи більше півтисячі останнім часом зросла до 768. І робота активно триває. Найефективніше вже попрацювали ДП «Колківське ЛГ», ДП «Городоцьке ЛГ», ДП «Ратнівське ЛМГ», ДП «Маневицьке ЛГ», ДП «Старовижівське ЛГ», ДП «Турійське ЛГ», ДП «СЛАП «Ратнеагроліс».
Всюди у лісі працюють професійні пасічники, адже розвиток медової справи – це не лише кількість, а й якість. Про це свідчитимуть «медові показники» на виході.
Традиційно «солодким» у лісовому господарстві Волині залишається ДП «Любомльське ЛГ», де є 100 пасік. На підприємстві поки не ставлять акценти на створення нових – тут працюватимуть над розвитком та оновленням діючих пасік.
Однією з найбільш популярніших на Волині є пасіка, що діє на базі Воротнівського лісництва ДП «Ківерцівське ЛГ». Тут навіть створено унікальну «Школу бджоляра», що працює при Лісівничому молодіжному центрі. Пасічник Іван Онищук постійно показує і розповідає відвідувачам про життя лісових бджіл, їхні звички та, звісно, користь лісового меду.
Наш кор.
Фото прес-служба Волинського ОУЛМГ
0 коммент.:
Дописати коментар