20 лютого 2017

Україна. Українські Карпати: край цивілізованих гір


Карпати — гірничо-курортна система, розташована на території кількох європейських країн, від Словаччини до Румунії, включаючи Чехію, Польщу та Угорщину. Східна частина масиву височить під Українським небом, і виходить, що відпочинок на природі по сусідству з курортами міжнародного класу …

Зазнавши цінову різницю на практиці, цінителі екологічного та лікувального відпочинку, а так само туристи-екстремали, любителі альпінізму, сплаву по річках, гірських походів та інших активних захоплень, від парапланеризму до сноубордізма — все з однаковою охотою їдуть відпочивати на Карпати, тому що поєднання «ціна / якість» тут одне з кращих серед курортів СНД.


Українські Карпати — Природа

Розташовані по сусідству з Альпами, Карпати є менш високими, але куди більш упорядкованими горами. А природа тут майже така ж гарна і, по факту, навіть чистіша. Річки зручні для сплаву, озера гарні для риболовлі, а водоспади — хоч і не настільки великі, як, наприклад, в Карелії — дуже мальовничі і чарівні.

Головною властивістю природи Карпат є її чистота. Великих промислових підприємств тут мало, а тому річки та озера виблискують яскраво-блакитний, практично прозорою водою. У більшості карпатських річок і озер мешкає форель — вірний доказ високої екологічної чистоти і здоров’я регіону (адже форель не живе в навіть середньо-забруднених водних середовищах). Деякі з карпатських річок вважаються найчистішими в Європі.



А озеро Синевир, перлина українського курорту, офіційно визнано найчистішим озером Європи. Мінеральні і термальні джерела — окремий пункт в подорож. Хтось відвідає їх заради інтересу, а для кого-то оздоровчий відпочинок в санаторії стане довгоочікуваним порятунком від безлічі хвороб.

Багато тут і лісів. Хвойні та букові, з великою кількістю рідкісних і цінних порід дерева, що ростуть як в заповідниках, так і відкритих зонах. У карпатському лісі чудовий, чисте повітря з високим вмістом озону і природних хвойних запахів (відчуття, ніби ви побували на безкоштовному сеансі природного ароматерапії). Тут можна пополювати, порибалити і зайнятися збиранням лісових ягід і грибів.

Високогірні плато навесні і влітку рясніють квітами. За красою та різноманітністю рослинності, вони цілком порівнянні з альпійськими луками. А Долина нарцисів, розташована в Закарпатській області, у міста Хуст, і зовсім красиве місце, відвідати яке потрібно обов’язково, особливо в квітні-травні — в період цвітіння нарцисів полів. Чистота природи і повітря в Карпатах підтверджується місцевою інфраструктурою: тут працює безліч спеціалізованих санаторіїв для лікування захворювань дихальних шляхів.
Українські Карпати — Інфраструктура

На відміну від більшості гірських і високогірних курортів, Карпати цивілізовані і заселені практично повністю. Люди живуть в невеликих поселеннях і затишних котеджах навіть на вершинах гір. Чим вище в гори — тим далі від хвилювань і суєти (почасти й від цивілізації теж). Тут панують старовинні традиції і звичаї, спокійна і розмірене життя. За давнім законом гостинності, завжди раді гостям, і завжди знайдеться місце, щоб поселити бажаючих.

В Карпатах є реальна можливість відпочити спокійно і тихо. При цьому, туристична інфраструктура Карпат дуже розвинена. Готелів і санаторіїв, баз відпочинку і пансіонатів, котеджів і приватних будинків тут дуже багато, можна вибрати саме під вашу програму відпочинку, на будь-який смак і гаманець. Звичайно, у приватників жити дешевше; вони ж допоможуть домовитися з рибнагляду, якщо ви все ж захочете половити заборонену до лову форель, або пополювати.

Але якщо ви в Карпатах перший раз, краще все-таки оселитися в якомусь із спеціальних установ. Там вас забезпечать усім необхідним для відпочинку та активного туризму, нададуть гідів, провідників, влаштують екскурсії та походи, допоможуть з вибором маршрутів і взагалі професійно урізноманітнюють ваш відпочинок, дозволивши насолодитися пам’ятками Карпат по максимуму.



Головні точки області, які варто відвідати:
  • озеро Синевир (найчистіше в Європі, пам’ятайте!),
  • Долина нарцисів (особливо навесні),
  • гора Говерла (висота 2061 метрів над рівнем моря, з травня по листопад відкрита для сходжень і екстремального туризму),
Несамовите (саме високогірне озеро Карпат, розташоване на висоті 1750 м в р-ні Говерли) та центр (Європи географічний центр Європи — просто і зі смаком).

Звичайно, всіх навіть головних принад краю одним розчерком не перерахуєш. Але побувавши в будь-якому із зазначених місць, ви дізнаєтеся, куди йти далі, в залежності від того, де вам цікавіше побувати.

Related Posts:

Сторінки (16)12345678910111213141516 Вперед

0 коммент.:

Дописати коментар