25 лютого 2017

Золотоніські лісівники виростили понад півтора мільйона сіянців для весняної лісокультурної кампанії



У Золотоніському лісгоспі цьогоріч планують провести лісовідновлення на загальній площі 120,8 га, з них створять лісових культур на 58,5 га.

Основною лісоутворюючою породою, що зростає на території підприємства, є сосна звичайна. Тож для успішного проведення весняних лісокультурних робіт на базовому лісовому розсаднику у Ліплявському лісництві виростили 1675 тис. шт. сіянців, з них сіянців сосни – 1639, решта ­– сіянці дубу бореального, акації білої. Цього цілком достатньо, щоб забезпечити посадковим матеріалом усі структурні підрозділи, і навіть реалізувати залишок, адже ліплявські сіянці завжди славилися високою якістю та приживлюваністю.

На підприємстві також заготовлено 746 кілограмів лісового насіння (сосна звичайна, дуб звичайний, горіх чорний, дуб бореальний, акація біла). Лісгосп повністю забезпечений і посівним матеріалом, за допомогою якого планують засіяти лісові розсадники на загальній площі 1,6 га.

"Ми практикуємо весняну посадку, тому до початку лісокультурної кампанії вже повністю готові. Весняні терміни створення лісових культур дуже стислі – в наших умовах всі роботи необхідно виконати якомога раніше, поки тримається волога в грунті. Ми ще з осені провели підготовку площ із застосуванням методу глибокого розпушування на майже 60-ти гектарах", – зазначив директор Золотоніського лісгоспу Микола Бас.

Як розповіла інженер лісових культур Олена Лістрова, всі сіянці вже кілька років поспіль перед посадкою обов’язково обробляються суперабсорбентом «Максимарин» зі стимуляторами росту. Це спеціальний гель для обробки коренів. Він накопичує вологу і віддає її рослині в засушливі періоди, а також відлякує шкідників. Цей рік не стане виключенням, адже в лісгоспі переконалися в ефективності «Максимарину», завдяки використанню якого покращується приріст і підвищується приживлюваність сіянців.

Золотоніські лісівники вже підготували необхідний інвентар та за перших сприятливих погодних умов розпочнуть виконувати своє головне завдання ­ – створювати ліси на Лівобережжі Черкащини.

Про це інформує Черкаське обласне управління лісового та мисливського господарства.

25 ЛЮТОГО 2017, 19:30

0 коммент.:

Дописати коментар