12 лютого 2017

Шотландські колеги вивчали досвід закарпатських лісівників




Фахівці з Шотландського королівства два дні провели на Закарпатті, щоб ознайомитися з технологіями лісівництва, заготівлі та переробки деревини, виготовлення меблів та екологічно чистих будинків, а також процесом ведення лісового господарства у дібровах.

Розпочали зустріч колеги з ділових переговорів, де розглядалися питання про перспективи співпраці Закарпаття та Шотландії в сфері лісового господарства. Наступним етапом став огляд дубових насаджень та вольєра у Берегівському лісовому господарстві. Тут гостям демонстрували санітарно-оздоровчі рубки в лісі, вік якого становить понад 124 роки.

Головний лісничий Закарпаття Ігор Коцур заявив, що розвиток міжнародних відносин і обмін досвідом ведення лісового господарства є дуже актуальними як для суб’єктів Закарпатської області, так і для шотландської сторони. Спів­праця в галузі лісовідновлення, переробки сировини та виготовлення готової продукції має здійснюватися з урахуванням певних спільних напрацювань. «Лісові господарства України та Великобританії мають багато спільного, і нам є над чим працювати.

Ми побачили, яким чином ведеться лісове господарство в Україні. Коли їхали сюди, то думали, що будемо вчити лісівників, а після переговорів і спілкування зрозуміли, що нам самим є чому повчитися», – відзначила в свою чергу науковець у сфері лісового господарства та представник Лісової комісії Шотландії Аманда Брайан.

Начальник відділу міжнародних зв’язків, доцент НЛТУ України Олена Врублевська розповіла про мету приїзду гостей із Шотландії в Україну та на Закарпаття зокрема: «Візит наших британських партнерів відбувається в рамках участі Національного лісотехнічного університету України у Програмі розвитку лідерського потенціалу, яка реалізується Британською радою. Рік тому вона оголосила конкурс, на який ми подали заявку й потрапили у топ-14 університетів України з 96-ти, з якими захотіли працювати колеги з університету Дж. Непера. Мета програми – допомогти українським вишам розвивати міжнародні стосунки. Адже колеги в делегації представляють Центр дослідження властивостей деревини і технології виробництва з деревини, наукові та бізнесові кола. Закарпаття обрали не випадково, адже ця область найбільш лісиста, краса лісового фонду славиться на весь світ, до того ж у краї є охочі розвивати глибоку переробку деревини».

Т. в. о. директора Берегівського лісгоспу Богдан Шойного під час спілкування з журналістами розповів про те, що найбільше зацікавило гостей: «Ми презентували заготівлю насіння для подальших посадок, вирощування саджанців, прочистки, розміщення лісових культур та санітарно-оздоровчі рубки. Наш лісгосп славиться своїми дубовими дібровами, адже понад 86% насаджень становить дуб. Щорічно лісівники Берегівського держлісгоспу вирощують понад 170 тисяч саджанців, заготовляють понад 3 тонни жолудів. Ми хочемо зберегти ліс і розвивати лісове господарство. А якщо є міжнародна співпраця і підтримка таких поважних науковців, то все вдасться», інформує прес-служба Закарпатського ОУЛМГ.

0 коммент.:

Дописати коментар