Такий висновок зробили американські фахівці в своєму дослідженні, де підрахували загальну кількість вуглецю, вивільненого з грунту під час сільгоспдіяльності. Йдеться про мільярди тонн - саме такою ціною обходяться щорічні оранки полів і збори врожаїв, повідомляє propozitsiya.com за результатами моніторингу зарубіжних ЗМІ.
За останні два століття майже 121 млрд т вуглецю було видалено з двох верхніх шарів грунту, і інтенсивність вивільнення даного елемента в атмосферу лише збільшується, йдеться в журналі Національної академії наук США PNAS.
Проведене дослідження показує роль сільського господарства, як фактора, що сприяє утворенню парникового ефекту, говорить один із авторів роботи грунтознавець із дослідницького центру WHRC у Массачусетсі Джонатан Сандерман. За його словами, в той час як грунт поглинає вуглець із органіки рослин і дерев у міру їх розкладання, оранка і жнива вивільняють ці запаси на поверхню. Крім того, ці операції також сприяють ерозії ґрунту.
Глобальне потепління багато в чому пов'язане з накопиченням вуглекислого газу в атмосфері через такі види людської діяльності як спалювання викопного палива і вирубування дерев. Згідно з підрахунками, починаючи приблизно з середини XIX століття кількість вуглецевих втрат через сільгоспдіяльність майже відповідає аналогічним втратам через вирубку лісів - 121 млрд. т проти 127.
Основними способами пом'якшити глобальне потепління, за словами вчених, є більш досконалі методи управління господарством, що включають у себе як безлицеве землеробство, так і більш активне використання покривних культур і більшу різноманітність сівозміни для мінімізації ерозії грунтів.
Пропозиція - Головний журнал з питань агробізнесу
http://propozitsiya.com/ua/silske-gospodarstvo-zminyuye-klimat-tak-samo-yak-i-vyrubka-lisiv
Пропозиція - Главный журнал по вопросам агробизнесаhttp://propozitsiya.com/silske-gospodarstvo-zminyuye-klimat-tak-samo-yak-i-vyrubka-lisiv
0 коммент.:
Дописати коментар