На Теклю, 7 жовтня, відзначали, що дні вже закінчуються досить швидко, а ночі стають довшими. Селяни з ранку і до ночі топили печі для просушування снопів.
Було дуже складно розвести вогонь в стодолі, і це, як правило, робив нійбільш досвідчений і старий чоловік в родині. Говорили, що сушити хліб – справжнє мистецтво. Починали молотити хліб з того самого зажинного першого снопа, який влітку після збирання врожаю ставили в кутку хати. Випікали особливий хліб, який потрібно було розділити на всіх членів сім’ї, а залишки віддати худобині. Вважали, що саме так всі долучаються до священної їжі, яка дає достаток і благополуччя.
Молоді дівчата 7 жовтня могли ворожити на своє майбутнє. Наприклад, вночі у відкрите вікно просовували пиріжок. Якщо частування ніхто не забере – весь наступний рік будеш в дівках ходити. Якщо візьме пиріжок холодна рука – шлюб буде невдалим. Тепла долоня віщує швидке заміжжя.
Раніше 7 жовтня відправлялися на останній збір білих грибів в цьому році, попередньо перехрестившись, адже вірили, що зараз, з приходом холодів, нечиста сила біснується і лісовик може потягти в ліс. Дітям ходити за грибами забороняли і залишали їх вдома.
Вірили, що все, що на Теклю зав’яжеш – ніколи не зможеш розв’язати. Саме тому, часто на 7 жовтня планували весільні урочистості.
Народні прикмети на 7 жовтня:
7 жовтня обов’язково треба прясти на день Теклі, щоб везіння в домашніх справах супроводжувало
Багато жолудів на дубі – за прикметами, чекай м’яку зиму і родючий рік
Якщо людина народилася 7 жовтня, то її талісманом є агат і яшма
Грім гримить 7 жовтня – зима буде теплою і малосніжною
Сонце 7 жовтня яскраво світить, сходить швидко – чекай зміни погоди.
Святкові події October 7, 2017
0 коммент.:
Дописати коментар