28 жовтня 2017

МІЖНАРОДНА КОНФЕРЕНЦІЯ В БУДАПЕШТІ

В столиці Угорщини місті Будапешт 17-19 жовтня 2017 р. проводилася міжнародна конференція з проблем інвазійних видів. Міжнародна конференція проводилася під егідою міжнародної організації FAO, (продовольча і сільськогосподарська організація при ООН). Мета проведення конференції проблеми розповсюдження і здатність до експансії природним шляхом або за допомогою людини інвазійних видів шкідників і хвороб, які становлять значну загрозу для флори й фауни певних екосистем, конкуруючи з автохтонними видами за екологічні ніші, а також спричиняючи загибель місцевих видів. Процес розселення диких видів рослин і тварин, шкідників і хвороб на нові території.

В міжнародні конференції взяли участь від FAO Широма Сатьяпала, представники більшості Європейських держав, а також Середньої Азії та Закавказзя. Нашу країну на даній конференції представляли спеціалісти ДСЛП «Львівлісозахист» та Українського науково-дослідного інституту лісового господарства та агролісоміліорації імені Г. Висоцького.



Одна з основних причин розповсюдження інвазійних видів шкідників і хвороб в Європі, зазначив професор Лаціо Монтеккьо із університету Падуї (Італія), є завезення екзотів і декоративних дерев та кущів і їх культивація, як в приватні господарства так і парки, і зелені насадження міст.



Професор Чеба Матіас університет Шопрона (Угорщина) зазначив, що не малу роль на сприяння збільшення поширення інвазійних видів шкідників у Європі впливають кліматичні зміни. Він зазначив , що весна приходить раніше і тривалість вегетаційного періоду збільшується це явно виражено на рівнинах де засуха триває довший період, що в свою чергу дозволяє розвиватися шкідникам в яких процес розмноження скорочується в рази.



Українська делегація проінформувала учасників міжнародної конференції про стан та загрозливу масштабність всиханням соснових насаджень на території лісових масивів Полісся і Малого Полісся та темпи масового поширення і розповсюдження верхівкового короїда.



На міжнародній конференції провели вибори секретаря та виконавчого комітету REUFIS (мережа лісових інвазійних видів для Європи та Центральної Азії). Секретарем REUFIS обрано Ференца Лакатоша - Університет Шопрона (Угорщина).

Василь Сеник
ДСЛП «Львівлісозахист»
26.10.2017

0 коммент.:

Дописати коментар