Ситуацію щодо захисту лісів від небезпечних шкідників розглянули учасники науково-практичного семінару в Державному підприємстві «Кролевецьке лісомисливське господарство» за участю заступника голови облдержадміністрації Миколи ПОДОПРИГОРИ. Присутні також провели натурне обстеження лісових насаджень, уражених шкідниками, на території Хрещатинського лісництва ДП «Кролевецьке ЛМГ» та Воронізького лісництва ДП «Шосткинський держлісгосп».
За словами Миколи Подопригори, стурбованість лісівників області викликає всихання соснових насаджень від поширення та масового розмноження верхівкового та шестизубчатого короїду. Його активізацію пов’язують із кліматичними змінами, зокрема із незначним потеплінням. Наразі соснові насадження уражені шкідниками у дев’яти лісгоспах області та господарствах Облагролісу. Фахівцями Сумського обласного управління лісового та мисливського господарства обстежено та виявлено 700 га лісових насаджень, пошкоджених до повної загибелі даною групою комах.
Це загальнодержавна проблема – осередки масового всихання охоплюють також Волинську, Житомирську, Київську, Львівську, Рівненську, Хмельницьку, Черкаську, Чернігівську області. Проте, нажаль, методів боротьби зі шкідниками даного виду, крім вирубування та спалювання дерев, немає, а процедура отримання дозволів на рубку дуже складна і довготривала, що загрожує збільшенню пошкоджених площ лісу.
Аби запобігти виникненню надзвичайної ситуації, пов’язаної з масовою загибеллю хвойних лісів внаслідок розмноження небезпечних шкідників лісу, присутні вирішили підготувати і направити до Кабінету Міністрів України звернення щодо необхідності внесення змін до законодавства України стосовно ведення лісового господарства. Мова йде, зокрема, про зміну норм Санітарних правил в лісах України, що дасть можливість проводити необхідні вирубки лісових насаджень, уражених шкідниками.
Создано 05.10.2017 10:44
0 коммент.:
Дописати коментар