5 жовтня у Соснівському лісництві, на базі ДП «Жовківський лісгосп», відбувся семінар на тему: «Всихання соснових насаджень». Про це інформує ЛОДА.
Уражені короїдами соснові ділянки видно неозброєним оком. Хвоя на деревах починає жовтіти і згодом стає бурого кольору, починаючи з верхівки, а деревина втрачає свою господарську цінність. Шкідник, цикл розвитку якого, проходить під корою у кронах дерев, стрімко поширюється та уражує ослаблені, внаслідок аномальної посушливості останніх років, соснові насадження.
Найдієвішим шляхом вирішення цієї проблеми є вчасне проведення санітарно-оздоровчих заходів для недопущення знецінення деревини та масового розповсюдження осередків шкідників.
Зазначимо, що у лісових масивах «Жовківського лісгоспу» ситуація різко погіршується, збільшуються площі всихання соснових ділянок і прогноз на майбутнє залишається несприятливим. Ще одним несприятливим фактором є нерозуміння з боку громадських організацій, діяльності лісівників у боротьбі з короїдом. Дуже часто громадськість не сприймає необхідності проведення санітарних рубань як безальтернативного методу боротьби з цим небезпечним шкідником.
У межах семінару, завідувач лабораторії ДСЛП «Львівлісозахист» Венгер В.В., представила результати лабораторних аналізів видового складу патогенних грибів та комах-фітофагів із осередків всихання сосни. Вони детально пояснила причини всихання сосни, після того як її уражує короїд. Науковець проаналізувала етапи ураження і відмирання деревини і наочно продемонструвала це на зразках зрізів уражених дерев.
Після теоретичної частини, учасники семінару продовжили роботу у лісових масивах Соснівського лісництва, де мали змогу наочно побачити обсяги уражень і динаміку всихання соснових насаджень. Громадськості продемонстрували, що навіть при зеленій кроні та здоровому пні, вже на висоті 6 метрів дерево уже зазнає грибкових уражень.
0 коммент.:
Дописати коментар