15 жовтня 2017

На хабарі затримали головного лісівника області



У поліції кажуть, що головного лісівника затримали під час передачі частини грошей поліцейському.

Він пропонував поліцейському щомісяця сплачувати по 8 тисяч євро, аби їм не «заважали»

Керівник Чернівецького обласного управління лісового господарства пообіцяв «сплачувати» начальникові одного з управлінь поліції регіону систематичну «данину» в іноземній валюті, щоб правоохоронці не втручалися у махінації лісників. Оперативники внутрішньої безпеки НПУ спільно з військовою прокуратурою затримали чиновника уже на першій передачі хабара.

Начальник Управління захисту економіки чернівецької поліції повідомив працівників внутрішньої безпеки Національної поліції України про намагання втягнути його до корупційних дій чиновником обласного рангу. Було встановлено, що очільник лісового та мисливського господарства Буковини запропонував поліцейському 10 тисяч доларів хабара. Гроші призначалися за невтручання правоохоронців у справи лісового обласного відомства: неперешкоджання діяльності та непроведення відповідних перевірок.
Лісівник пропонував поліцейському щомісяця сплачувати по 8 тисяч євро, аби їм не «заважали»
За матеріалами Чернівецького УДВБ НПУ слідчі військової прокуратури Західного регіону розпочали за викритим фактом кримінальне провадження за ч. 3 ст. 369 Кримінального кодексу України - пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі.

Вжитими заходами оперативники внутрішньої безпеки встановили, що до підкупу посадовця поліції головний лісничий області залучив ще двох колег зі своєї галузі. Крім того, чиновник повідомив начальнику УЗЕ НПУ, що хабарі платитиме у розмірі 8 тисяч євро щомісячно.

Саме на передачі майору поліції першого «траншу» – 4,2 тисячі євро та 2,3 тисячі доларів – лісівника затримали у службовому кабінеті (це здійснили оперативники Чернівецького та Львівського управління ДВБ НПУ і слідчі військової прокуратури).

Гроші у фігуранта вилучили. Вирішується питання щодо оголошення йому підозри та обрання міри запобіжного заходу. За спробу підкупити поліцейського затриманому загрожує позбавлення волі на строк до 8 років.

Головний військовий прокурор України, наш земляк Анатолій Матіоспрокоментував затримання на хабарі головного лісничого Чернівецької області.

- Найстарший лісник області затриманий військовими прокурорами під час спроби дати хабара керівнику управління економіки Нацполіціі у Чернівецькій області за непроведення перевірок незаконної рубки лісу. Через таких горе-лісників мої гори можуть стати скоро лисі, наче бубон, – повідомив він.

Скандали з вирубкою лісу в нашій області спалахують регулярно. Правоохоронці, зокрема днями співробітники СБУ краю затримали два лісовози, які везли деревину без жодних документів. Їх зупинили у селі Рашків Хотинського району.

Як з’ясувалося, деревину перевозили з одного з державних лісництв на приватну пилораму. А вартість вилученого лісу становила понад сімдесят тисяч гривень.

Про масові неконтрольовані вирубки лісу говорять постійно, це навіть визнають самі лісівники, але чомусь переважно карають лише дрібних «стрілочників». Хто насправді контролює, «кришує» і заробляє на цьому бізнесові – завжди залишається у тіні.

До речі, з 1 січня цього року з України на десять років заборонено взагалі вивозити ліс-кругляк (необроблену деревину). Щоправда, це мало кого зупиняє. Навіть попри те, що на митниці запевняють, мовляв, жодного контрабандного вагона з лісом вони не пропустили.

Черговий закон, підписаний президентом, в ідеалі має посилити відповідальність за незаконне вирубування лісу. Він безпосередньо стосується Карпат, бо незабаром дерева у горах будуть справжньою рідкістю («Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо охорони пралісів згідно Рамкової конвенції про охорону та сталий розвиток Карпат»).

Зокрема документ дає визначення таких понять, як «природні ліси», «праліси», «квазіпраліси» та встановлює особливий правовий режим їх збереження та охорони.

Законом заборонено всі види рубок, будівництво споруд, прокладання шляхів, випасання худоби, промислова заготівля недеревинних лісових продуктів, проїзд транспортних засобів (крім доріг загального користування та служби лісової охорони), йдеться в повідомленні.

Також запроваджується адміністративна відповідальність за порушення вимог охорони природних лісів, пралісів, квазіпралісів. Відповідні зміни внесено до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Лісового кодексу України та Закону України «Про природно-заповідний фонд».

Також законом внесено зміни до Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за незаконну порубку дерев або чагарників у лісах, захисних та інших лісових насадженнях, у заповідниках або на територіях й об’єктах природно-заповідного фонду.

Олесь Задністровський

Буковина
14.10.2017 | 14:24

0 коммент.:

Дописати коментар