04 квітня 2018

21 березня - Міжнародний день лісів

Ліс - складне поєднання безлічі різноманітних рослин, які різняться за розмірами, будовою, розмноженню, типами харчування тощо. Дерева та інші рослини в лісі тісно пов'язані між собою життєдіяльністю і певним чином впливають одне на одне. У свою чергу, життя рослин нерозривно пов'язане з численними грибами, найпростішими і різноманітними тваринами. Їхня життєдіяльність так само необхідна рослинам, як рослини - грибам і тваринам. Ось чому ліс називають рослинним стовариством або фітоценозом, а разом з іншими організмами - лісовими екосистемами. Це дійсно щось цілісне, злагоджене, зі своїми внутрішніми зв'язками, а не випадковий набір окремих рослин. 21 березня мешканці багатьох країн земної кулі відзначають Міжнародний день лісу.

Цікавим є той факт, що наша держава посідає восьме місце серед країн Європи за загальною площею лісу. Однак кожен другий гектар українського лісу створений штучно. На жаль, за видовим біорозмаїттям вони значно поступаються корінним лісам.



У світі ж зелені масиви покривають трохи більше 1/3 земної поверхні і їхню важливість важко переоцінити. Це і продовольчі продукти, і паливо, і лікарські препарати, і будівельні матеріали. Ліси допомагають регулювати температуру на нашій планеті, забезпечують киснем, поглинають шкідливі речовини, зберігають водні ресурси, є середовищем існування безлічі рослин і тварин. А скільки користі здоров'ю людини приносить нібито звичайна прогулянка лісом, особливо хвойним! Зміцнюється імунітет і нервова система, поліпшується метаболізм, травлення, робота залоз внутрішньої секреції, серцево-судинної системи.

Однак щодня ​​площа світових лісів неухильно скорочується, що пов'язано з ростом чисельності населення і перетворенням лісових територій задля різних людських потреб. Крім цього ліси гинуть від пожеж, незаконної вирубки, природних катастроф, впливу комах-шкідників, хвороб. Адже скорочення площі лісових масивів спричиняє непоправні негативні процеси, що мають глобальне значення для природи і життєдіяльності людства. Тому ми повинні цінувати ліс - справжнє багатство, дароване природою!


0 коммент.:

Дописати коментар