30 серпня 2018 року на базі державного підприємства «Тетерівське лісове господарство» відбудуться 21-й Всеукраїнський конкурс-змагання вальників лісу та 10-й Всеукраїнський конкурс професійної майстерності «Кращий оператор гідроманіпулятора-2018».
Організатори: Державне агентство лісових ресурсів спільно з Товариством лісівників України.
У цьому році в змаганнях вальників лісу візьмуть участь 27 команд (понад 30 учасників, серед яких і юніори). У конкурсі професійної майстерності операторів гідроманіпулятора, який проходить паралельно, візьмуть участь 12 осіб.
Вальники змагатимуться у п’яти конкурсних змаганнях: заміні пилкового ланцюга бензопили, комбінованому і точному розпилюванні колод, обрізуванні гілок та звалюванні дерев.
Також у заході візьмуть участь: заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів Володимир Бондар, Голова Товариства лісівників України Юрій Марчук, керівництво Київської облдержадміністрації, фахівці лісової галузі, представники органів місцевої влади.
Місце проведення: 56 квартал Тетерівського лісництва державного підприємства «Тетерівське лісове господарство» (75-й км автодороги Київ-Ковель).
Початок змагань: 30 серпня о 08:30 (до 17:00).
Акредитація представників ЗМІ до 17:00 29 серпня за тел.: 095-445-75-50, (044) 234-23-48 або на електронну адресу: press_lis@ukr.net (зазначити ПІБ, назву ЗМІ та контактний телефон).
Для журналістів буде організовано трансфер. Від’їзд від будівлі Держлісагентства (вул. Шота Руставелі, 9-а) 30 серпня о 07:00.
Довідково
У лісових насадженнях держлісгоспів щоденно виконують роботу понад 20 тисяч лісорубів. Окрім того, такі ж роботи виконуються в аграрних, військових, лісопаркових та приватних господарствах. Таким чином, чисельність людей із лісозаготівельним інструментом в Україні сягає близько 40 тисяч чоловік. Лісозаготівельні роботи – це одна із категорій надзвичайно травмонебезпечних робіт, за рівнем травмонебезпечності вона знаходиться на одному рівні з роботами у вугільній промисловості. Гірка статистика свідчить: кожен мільйон кубометрів заготівлі деревини забирає одне людське життя.
Робота вальника лісу не лише вкрай небезпечна, а й надзвичайно відповідальна. Адже від його майстерності залежить результат майже столітньої праці лісівників, які дбайливо з року в рік вирощували ліс, аби насадження були високоякісними. Майстерність роботи вальника дозволяє отримати із вирощеної деревини максимальний економічний ефект. Висока професійна майстерність, вміння передбачити результат, враховувати особливості кліматичних та погодних умов, сезонність – це фактори, які повинні враховувати у своїй роботі вальники лісу.
0 коммент.:
Дописати коментар