Мова йде про Поліський природний заповідник, що розташований на Овруччині та межує з Республікою Білорусь.
Ліс тайгового типу, або бореальний, як його називають науковці, відзначив 50 річницю з дня заснування. Науковці, які працюють на території заповідника, зі своїми колегами провели науково-технічну раду у рамках заходів до святкової дати. Окрім кліматичних та природних змін, що супроводжують життя унікального лісу, науковці обговорили питання транскордонних відносин. Зокрема, йдеться про перспективний проект, який може бути впроваджений у життя між Поліським природним заповідником та Прип’ятським національним парком і сусіднім Мілошевицьким лісгоспом Білорусі.
25-26 жовтня цього року в Гомелі відбулося перше засідання
Білорусько -Української Комісії по координації питань охорони і стійкого використання транскордонних природоохоронних територій. На засіданні були присутні директори більшості прилеглих до білоруського кордону заповідників України.
«Перш за все ми сьогодні вболіваємо за створення біосферного резервату, оскільки екосистема Поліського заповідника є цінною і унікальною в екологічному і біогеографічному аспекті.» - зазначив у своєму виступі перший заступник начальника ЖОУЛМГ Роман Ільїн.
В Україні існує три біосферних резервати: Асканія Нова, Чорноморський та Карпатський. З Білоруської сторони такий резерват створено на площі у 213 тисяч гектарів, додав Ільїн.
Регіональне співробітництво між Україною і Білоруссю - це великий блок підписаних угод між різними областями в гуманітарній і економічній сфері. За словами директора Поліського заповідника Сергія Жили, по закінченню зустрічі в Гомелі Президент України Петро Порошенко оголосив про те, що наступна зустріч відбудеться у Житомирі.
Довідково: Тут поширені ліси борового і суборового комплексів з характерним для цих лісів підліском і трав'янистим покривом. Переважну частину лісів становлять молоді сосняки; достигаючі і стиглі дерева займають незначні площі.
Крім лісових насаджень, у заповіднику добре представлені сфагнові (верхові) і сфагново-осокові болота з участю журавлини, карликової берези та сосни. Лісові луки розвинуті слабко. Рідкісні й реліктові рослини, такі як дуб скельний, рододендрон жовтий (азалія), береза темнокора, плющ, ряд цікавих і рідкісних папоротей (страусове перо, аспленій, багатоніжка та ін.) трапляються також у лісництвах, що межують з заповідником.
За сучасними даними на території Поліського ПЗ виявлено 771 видів, різновидностей та форм водоростей із 13 відділів. Найбільш чисельно тут представлені зелені, діатомові та стрептофітові водорості. У водоймах заповідника виявлено 49 рідкісних видів, з них 7 занесених до Червоної книги України.
Фауна хребетних тварин Поліського природного заповідника та його околиць нараховує 279 видів (45 видів ссавців, 195 видів птахів, 12 видів земноводних, 7 видів плазунів, 19 видів риб). Видовий склад комах Поліського природного заповідника з'ясований недостатньо, зараз відомо трохи більше 1100 видів з 17 рядів.
У заповіднику мешкають переважно лісові тварини. Серед них досить багато тайгових видів (лось, рись, заєць білий, глушець, орябок, сова бородата, синиця чорна, снігур, ящірка живородна, жаба трав'яна тощо). Зустрічаються також види поширені в Європі (свиня дика, куниця лісова, тхір звичайний, вовчок горішниковий, підорлик малий, дятел середній, в'юрок канарковий, горихвістка чорна, квакша звичайна тощо). Близькість лісостепової зони обумовлює проникнення південних (степових) тварин (кажан двоколірний , заєць сірий, велика біла чапля, коловодник ставковий, лунь лучний, черепаха болотяна тощо).
Прес-служба Житомирського ОУЛМГ
Автор oksana
Пятница, 16/11/2018
Пятница, 16/11/2018
0 коммент.:
Дописати коментар