У такій веселій та невимушеній атмосфері у Самчиківській загальноосвітній школі зустрічали представників лісогосподарської галузі та місцеве керівництво. Заклад працює за проектом «Школа – соціокультурний центр», відтак співпрацює із різними установами, зокрема і з Самчиківським лісництвом.
На клас, про який йде мова, усі учні чекали з нетерпінням. Комп’ютер, мультимедійна дошка та стенди із цікавою та, головне, пізнавальною інформацією для майбутніх лісогосподарів, тепер до послуг усіх вихованців закладу.
Потрапити на урок та посидіти за партою із майбутніми колегами запросили й шановних гостей. Ті ж, у свою чергу, уважно слухали вчителя, ділились власним, уже багаторічним, досвідом та давали цінні поради.
До слова, ця співпраця розпочалась не так давно, та перші плоди, як то кажуть, уже пожинають.
Окрім, теоретичного матеріалу, що учні активно засвоюють у сучасному класі, мають можливість застосовувати отримані знання й на практиці. Практичних уроків – вдосталь, адже у цьому допомагає Самчиківське лісництво.
Діти беруть участь у … із непідробною зацікавленістю. Розповідають нам, як вміло справляються із поставленими завданнями. Кажуть, працювати у лісі – справа не з легких, але така потрібна, тому як би не склалось життя далі, допомагати оберігати ліс обіцяють й надалі.
Самчиківське лісництво же сьогодні успішно продовжує свою роботу. Одним із напрямків, які активно розвивають – вирощування декоративного посадкового матеріалу, який, як відомо, користується чималим попитом.
На території, окрім теплиці, є ще й такий собі виставочний павільйон, де представлено близько 35 видів різноманітного посадкового матеріалу. За рік роботи він приніс лісовому господарству прибуток у розмірі близько 32 тисяч гривень. Розвивати лісову галузь у цьому руслі допомагають й учні шкільного лісництва.
А після насиченої праці не зайвим буде і відпочити. На території Самчиківського лісництва, був створений рекреаційний пункт, де можуть відпочивати усі охочі.
Усі ми добре знаємо, що любов до лісу потрібно прививати ще змалечку. Цим правилом керується і лісництво у Старій Синяві. Петро Володимирович працює лісничим ще із 1985 року. Нам розповідає: ця робота – не для кожного, але своїм вибором професії задоволений повністю.
Тішить Старосинявське лісництво й своїми успіхами. До прикладу, нещодавно отримали почесне 2 місце у трудовому суперництві, чим дуже горді. Як і у кожній роботі, кажуть, є свої недоліки, але головне – усе робити з душею, тоді і результат буде відповідним.
Лісове господарство, не секрет, є надзвичайно необхідним для суспільства. Допомагають й у «теплих питаннях», задіюючи свої сили. Так, до прикладу, тільки за останній місяць видали близько 160 кубів дров, якими люди змогли опалювати власні домівки.
Щоб пересвідчитися у цьому, ми приїхали на так званий «Кордон». Помітно, що романтика усамітненого способу життя приваблює небагатьох. Однак, даремно, адже тут є усі належні умови для роботи та сімейного затишку.
Продемонстрував Петро Володимирович й те, про що говорив. Відвідали місцевий розсадник, де сьогодні із землі виглядає всього декілька паростків, однак уже за декілька років саджанці будуть височіти у великому лісі.
Усе велике починається з малого, і та робота, яка інколи здається непомітною, насправді приносить найбільшу користь. Як підсумок, розуміємо, що праця лісівників – це не лише зачистка лісу, а й його відродження, догляд та охорона.
0 коммент.:
Дописати коментар