Теруправління Державного бюро розслідувань, яке розташоване в Полтаві, підозрює керівництво обласних лісгоспів та профільних чиновників у причетності до злочинної групи з розкрадання державної деревини з подальшим експортом
Про це пише видання «Полтавщина» з посиланням на ухвалу Октябрського районного суду м. Полтави в справі № 62019170000000057 від 01.02.2019 р.
За підозрою правоохоронців, до злочинної групи входять посадовці Полтавського обласного управління лісового мисливського господарства, ДП «Полтавське лісове господарство», ДП «Полтавське державне лісогосподарське підприємство «Полтаваоблагроліс», ДП «Гадяцьке лісове господарство», ТОВ «Техно-Форест» та два фізособи-підприємці. Їх підозрюють у розкраданні деревини під час рубок догляду та рубок головного користування.
У матеріалах справи вказано, що працівники лісничих держпідприємств штучно створювали надлишки деревини. Для цього вносили неправдиву інформацію щодо якості, сорту та об’єму лісу, який йшов на переробку та експорт. Деревину продавали підприємцям під документи ТОВ «Техно-Форест».
На виконання доручення прокурора поліція встановила, що організаторами схеми є двоє згаданих ФОПів, які мають зв’язки у Полтавському облуправлінні лісового та мисливського господарства та в державних лісгоспах.
Поліція встановила, що цими зв’язками для схемщиків були заступник начальника Управління, директор ДП «Полтавське лісове господарство», директор ДП «Гадяцьке лісове господарство» та директор ДП «ПДПЛ «Полтаваоблагроліс».
Слідчі ДБР отримали інформацію, що керівники цих державних підприємств залучили до реалізації своїх підлеглих. А саме лісничого та майстра лісу Борівського лісництва, лісничого та старшого майстра лісу Рублівського лісництва, та лісничих Руднянського і Гадяцького лісництв.
Від ФОПів за виконану роботу керівники лісгоспів отримали винагороду готівкою. Гроші передавалися в офісі ФОПа, який розміщувався в приміщенні Борівського лісництва, що в селі Борівське Котелевського району.
У рамках розслідування правоохоронці допитали у якості свідка заступницю начальника Полтавського облуправління лісового мисливського господарства. Вона підтвердила, що посадовці ДП «Полтавське лісове господарство» допускали порушення, зокрема — в інтересах ТОВ «Техно-Форест».
Також свідок передала диск, який містив інформацію про реалізацію лісу за 2018 рік та перший квартал 2019 року по всім лісовим господарствам Полтавщини. Вони порівняли ці дані із тим, що побачили під час огляду 81-го кварталу Борівського лісництва, поблизу села Глобівка. Результат показав, що до товарно-транспортних накладних внесли дані, які не відповідають реальній кількості деревини.
З матеріалів справи відомо, що Держаудитслужба повідомила слідчим ДБР про раніше виявленні порушення у ДП «ПДЛП Полтаваоблагроліс» під час ревізії діяльності ДП за 2015—2017 роки. За цим фактом поліцейські ще в березні 2018 року поліцейські відкрили кримінальне провадження за ч.2 ст. 191 ККУ. Ці матеріали ДБР також долучило до свого розслідування.
Бюро ж здійснює своє розслідування за ч.2 ст 364 – зловживанням службовим становищем, за цією статтею підозрюваним загрожує до 6 років ув’язнення.
Від «Наших грошей»
Фірма «Техно-Форест» зареєстрована в Полтаві в 2017 році, її власником є Костянтин Тімошин. За даними джерел митниці, «Техно-Форест» активно експортувала минулого року пиломатеріали хвойних порід до Південної Кореї, Ізраїлю, Об’єднаних Арабських Еміратів та Саудівської Аравії. Вартість товару склала $4,98 млн, або близько 135 млн грн.
Источник nashigroshi
25 травня 2019
ГОЛОВНА »
ПОЛТАВА
» ДБР виявило угрупування лісгоспів і фірми, яка експортувала деревину на $5 мільйонів
0 коммент.:
Дописати коментар