Зі сходом снігу в південних районах Камчатського краю кількість виїздів пожежно-рятувальних підрозділів значно збільшилася. Так, на цей момент камчатські пожежники загасили вже більше 140 загорянь сухої трави та сміття.
«З метою профілактики природних пожеж Головним управлінням МНС Росії по Камчатському краю спільно з Урядом регіону розроблена нова методика», - розповідає начальник ГУ МНС Росії по Камчатському краю Ігор Михно.
Виявити осередки пожеж та паліїв рятувальникам тепер допомагають безпілотні літальні апарати. В період травневих свят вони вже продемонстрували свою ефективність при здійсненні моніторингу лісопожежної обстановки: відносно жителів Камчатки за спалювання сухої трави та сміття були складені дев'ять протоколів про адміністративну відповідальність. При цьому шість порушників були виявлені за допомогою безпілотних літальних апаратів.
«У період з 1 по 6 травня нами були організовані 6 груп, які були розташовані в місцях, де найбільш імовірні загоряння сухої рослинності. У теплу погоду такі групи щогодини піднімають в повітря безпілотні літальні апарати для моніторингу пожежонебезпечної обстановки », - зазначив І. Міхно.
Час польоту «дрона» - до 23 хвилин, дальність польоту - близько 3 кілометрів. Технічні характеристики камери дозволяють отримувати відео і фото хорошої якості.
Виявивши порушників, оператори безпілотних літальних апаратів передають інформацію патрульним групам, які тут же висуваються до вказаного місця загоряння.
Туди ж спрямовуються і пожежні.
Поки інспектори державного пожежного нагляду проводять роботу з порушниками і складають протокол про адміністративне правопорушення, вогнеборці оперативно ліквідовують спалах.
В гасінні сухої трави в якості експерименту бере участь і камчатське «ноу-хау» - мобільна пожежна установка, яку зібрали співробітники «Центру забезпечення дій по ЦО, НС та пожежної безпеки в Камчатському краї».
«Це пристосування буде застосовуватися у віддалених і важкодоступних населених пунктах. Його особливість в тому, що воно може пересуватися як на колесах, так і на полозах. Мотопомпа з ємністю води близько 200 літрів чіпляється до снігоходи або квадроцикл і таким чином доставляється до місця гасіння пожежі », - пояснив заступник голови Уряду Камчатського краю Сергій Хабаров.
Пристрій показало свою ефективність як в пересуванні в важкодоступній місцевості, так і при гасінні невеликих вогнищ пожеж.
Його можна використовувати і при гасінні сухої трави. Доставивши в важкодоступну місцевість вогнеборців та 200 літрів води, пристрій може бути використано як самостійна установка при гасінні вогню, а може застосовуватися для наповнення водою ранцевих лісових вогнегасників. На те, щоб наповнити такий вогнегасник, йде близько 15 секунд.
Спільна робота ГУ МНС Росії по Камчатському краю і Уряду регіону продовжиться і в період майбутніх святкових днів, присвячених святкуванню Дня Перемоги. Безпілотники будуть патрулювати як відкриті території, так і ліси. При виявленні паліїв, отримані дані будуть оперативно передаватися в правоохоронні органи через систему «Безпечне місто», після чого до місць виявлених загорянь будуть висуватися патрульні групи, до складу яких входять представники Камчатського рятувального центру, лісоохорони, «Центру забезпечення дій по ЦО, НС та пожежної безпеки в Камчатському краї », державні інспектори пожежного нагляду.
Нагадаємо, що відповідно до Постанови Уряду Російської Федерації «Правила протипожежного режиму в РФ», затвердженому в 2012 році, спалювання трави, відходів і тари менш ніж в 50 метрах від будівель категорично заборонено. Порушникам загрожує адміністративне покарання у вигляді попередження або штраф у розмірі: громадянам - від 2 до 3 тисяч рублів, посадовим особам - від 6 до 15 тисяч рублів, юридичним особам - від 150 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. У разі, якщо спалювання трави призвело до псування або знищення чужого майна, суми штрафів значно зростають.
Головне управління МНС Росії по Камчатському краю звертається до мешканців краю не спалювати торішню траву на дачних ділянках і полях (набагато ефективніше і безпечніше - скошувати її) і не розводити багаття. Пам'ятайте, що у вітряну погоду спалах трави легко переростає в неконтрольоване горіння, в результаті якого вогонь може перекинутися на господарські будівлі, житлові будинки, знищити дачну ділянку або велику площу в лісі! У разі виникнення пожежі негайно телефонуйте за номером «01» (з мобільних телефонів - «112»).
Про це кореспонденту "ПК" повідомили в прес-службі Головного управління МНС Росії по Камчатському краю.
09.05.2019 16:36:16 (GMT + 12)
0 коммент.:
Дописати коментар