На Черкащині лісові патрулі розпочали роботу у посиленому режимі через ялинкових браконьєрів, які активізувалися саме перед новорічними святами. У рейди працівники лісового господарства вирушають посиленими групами. А на ділянках, що межують із населеними пунктами, встановлюють відеоспостереження.
Лісовий патруль на Черкащині
5 канал
ВІДЕОКАМЕРИ, ДРОНИ ТА ФОТОПАСТКИ: ЯК НА ЧЕРКАЩИНІ ЛІСОВІ ПАТРУЛІ БРАКОНЬЄРІВ ЛОВЛЯТЬ – СЮЖЕТ
ЧЕРКАСИ
23.12.2019 22:22
ВІДЕОКАМЕРИ, ДРОНИ ТА ФОТОПАСТКИ: ЯК НА ЧЕРКАЩИНІ ЛІСОВІ ПАТРУЛІ БРАКОНЬЄРІВ ЛОВЛЯТЬ – СЮЖЕТ
ЧЕРКАСИ
23.12.2019 22:22
Легально новорічну красуню можна придбати лише на ялинковому базарі. Дерева вирощені на хвойних плантаціях спеціально до свят і всі марковані чипами
На Черкащині лісові патрулі розпочали роботу у посиленому режимі – через ялинкових браконьєрів, які активізувалися саме перед новорічними святами. У рейди працівники лісового господарства вирушають посиленими групами. А на ділянках, що межують із населеними пунктами, встановлюють відеоспостереження. Далі про охорону вічнозелених красунь – у сюжеті Яни Лимаренко.
Максим Кисіль із напарником вирушають у рейд на авто. Так можна швидко об'їхати відразу кілька ділянок із молодими ялинками.
"Більшість теперішніх злодіїв можуть теж їздити на автомобілях, як ми їх упіймаємо пішки? І в нашому лісництві тут три тисячі гектарів, їх пішки ніяк ніколи не обходиш, постійно потрібно на автомобілі", – каже помічник лісничого Володимирівського лісництва Максим Кісіль.
Уважніше оглядають ялинкові насадження неподалік населених пунктів. Тут плантації додатково обходять пішки та розкладають табори з вогнищами.
"У тому році були і затримували, так. У цьому році, дав Бог, трохи підсобила пропаганда, роз'яснювальна робота, бесіда з місцевими. У цьому році поки без ЧП", – розповідає лісник Петро Ярошенко.
Вистежують браконьєрів цього року в Черкаській області 70 рейдових бригад, на озброєнні у них відеокамери та дрони.
"Не тільки на плантаціях спеціалізованих, де вирощуються ялинки, у молодняках, заїздах встановлені фотопастки, ведеться відеоспостереження, також квадрокоптером ведеться відеоспостереження", – запевняє головний лісничий Смілянського лісгоспу Денис Івлєв.
Легально новорічну красуню можна придбати лише на ялинковому базарі. Дерева вирощені на хвойних плантаціях спеціально до свят і всі марковані чипами.
Утім, покупці на чипи зважають рідко – кажуть продавці. Обирають за розміром та пишністю.
Лісники наголошують: штраф за незаконно зрубане дерево сягає 2 тис. гривень. Покарати гривнею можуть і покупця, якщо ялинка, яку він купив, не матиме чипа.
Яна Лимаренко, В'ячеслав Ромодан, Черкаська область, "5 канал"
0 коммент.:
Дописати коментар