Київську облдержадміністрацію на засіданні також представляли заступники голови Ігор Любко та Андрій Янченко, заступник голови – керівник апарату КОДА Михайло Царенко, директор департаменту з питань взаємодії з правоохоронними органами, внутрішнього аудиту, антикорупційної діяльності та оборонної роботи. Василь Коваленко та представники інших структурних підрозділів адміністрації. До обговорення питань криміногенного, екологічного та техногенного характеру долучилися і представники силових структур і відповідних відомств – зокрема, начальник ГУ ДСНС у Київській області Василь Слободяник, заступник начальника Державної екологічної інспекції у Київській області Роман Тіщенко, начальник управління водних ресурсів у Києві та Київській області Микола Урупа, заступник начальника Київського міжрегіонального управління Укртрансбезпеки Сергій Зелінський, а також представники ГУ Нацполіції у Київській області, прокуратури та інших органів.
У вступному слові Максим Мельничук підкреслив, що першочергова увага Координаційної ради буде прикута до найбільш нагальних питань, які щоденно впливають на якість життя пересічних мешканців Київщини. Мова про криміногенну ситуацію (побутові злочини, грабежі, убивства), проблему нелегальних транспортних перевезень, виникнення стихійних сміттєзвалищ і незадовільний стан місць видалення відходів. Також обласне керівництво турбують факти незаконного видобутку піску, незаконної вирубки лісу і вилову риби. Не менш актуальними є і питання функціонування підпільних газових автозаправок, ухилення від сплати податків, діяльності конвертаційних центрів.
«Мене як керівника області особливо насторожує погіршення криміногенної ситуації за перші 5 місяців цього року (у порівнянні з відповідним періодом 2015-го). Зросла кількість шахрайств, фактів хабарництва, грабежів і розбоїв від 20 до 45%. На 19% більше було скоєно зумисних вбивств. Також з початку цього року в області спостерігається значне зростання кількості незаконного зберігання, застосування та реалізації зброї. Та найбільшою трагедією останнього часу стала смерть 17 осіб у приватному будинку для престарілих у селі Літочки Броварського району. Не тільки обласна влада, але й представники районів та органів самоврядування на місцях мають долучитися до виконання комплексу тих заходів, які допоможуть уникнути таких страшних трагедій у майбутньому», - зазначив голова Київської облдержадміністрації.
Керівник області разом з присутніми представниками профільних контролюючих органів детально зупинився на низці актуальних проблем, пов’язаних із дотриманням вимог природоохоронного законодавства. Щодо питання незаконного видобутку піску, то одна з найбільших проблем полягає у тому, що на сьогодні реальний об’єм видобутого піску на території Київської області (а особливо видобування його на землях водного фонду) встановити не можливо жодному контролюючому органу. Це зумовлено тим, що з 2011 року в Україні не існує жодного органу державного нагляду та контролю з охорони та використання надр. Тим часом, за оперативними даними за добу об’єм видобутого річкового піску становить від 6 до 10 тисяч тон, а це приблизно 240 – 300 тисяч тонн видобутого піску на місяць. Максим Мельничук підкреслив, що це тягне за собою неминучі наслідки для навколишнього природного середовища, починаючи від зміни конфігурації русел річок, які проходять через територію Київської області, закінчуючи масовою загибеллю та депопуляцією живих водних біоресурсів. До того ж, враховуючи відсутність контролю реального об’єму видобутого піску, Київська область не отримує надходжень до власного бюджету.
Окрему увагу голова Київської ОДА звернув на незаконну вирубку лісів.
«Площа лісів на території Київщини сьогодні скорочується з небувалими масштабами внаслідок інтенсивних рубок. Підприємці, не задумуючись про наслідки, роблять бізнес на нашому «зеленому золоті». Вже на межі зникнення опинилися такі екосистеми як широколистяні ліси. Через масові забудови Київщини також деградують ліси в басейнах рік Дніпро, Десна, Стугна та інші. Можемо відверто говорити також про такі проблеми як відсутність державного контролю за передачею земель лісового фонду, неналежну організацію охорони лісів, надмірне використання хімічних засобів захисту лісових насаджень», - зауважив Максим Мельничук.
Ще одним питанням порядку денного стало обговорення проблеми твердих побутових відходів і несанкціонованих сміттєзвалищ. Як поінформував Роман Тіщенко, на території регіону на сьогодні діє 40 організованих сміттєзвалищ, на 75% з них вже перевиконано ліміт по об’ємам сміття. Тим часом, голова КОДА підкреслив, що частина полігонів і сміттєзвалищ в області експлуатуються неналежним чином, з порушенням екологічного законодавства та санітарних норм, внаслідок чого створюють негативний вплив на навколишнє природне середовище та здоров’я людей.
«Якщо у великих містах ця проблема хоч частково вирішується, то для сільської місцевості вона є вкрай актуальною, адже у селах майже не проводиться організований вивіз твердих побутових відходів. Особливо гостро ця проблема стоїть у Вишгородському, Сквирському, Рокитнянському, Ставищенському, Іванківському та Фастівському районах», - додав Максим Мельничук.
На завершення засідання до дискусії також долучився колишній Президент України Віктор Ющенко. Підбиваючи підсумки зустрічі, члени Координаційної ради домовилися, що проведення подібних засідань буде регулярним і матиме конкретні практичні результати.
24.06.2016
0 коммент.:
Дописати коментар