27 червня 2016

Волинські лісівники б’ють на сполох – шкідники знищують ліси. ФОТО

У зв’язку зі зміною клімату зараз ми спостерігаємо не лише природні аномалії, а й мутації та розвиток нових видів рослин, тварин, комах. І саме через підвищення середньорічного рівня температури українські ліси потерпають від навали шкідників, які вражають деревину як з верхівки, так і з кореня. Втім, окрім цього, ліс потерпає й від недостачі вологи. 

Відтак, про причини всихання лісу, види шкідників, спосіб ураження деревини та про методи боротьби з цією проблемою волинським журналістам розповіли під час прес-туру, який на базі «Ратнівського лісомисливського господарства» організувало Волинське обласне УЛМГ.

Як розповів старший науковий співробітник ДП «Поліський філіал УкрНДІЛГА» Василь Бородавка нині спостерагається стрімке поширення шкідників по всій Європі, в Україні найбільше страждають Волинська, Житомирська, Рівненська та Закарпатська області. На Київщині, як зазначив Василь Бородавка, ситуація була настільки складною, що шкідники нападали на ліс «хмарами».


«Упродовж останніх років на території Волинської області спостерігаються зміни клімату, які призводять до ослаблення деревостанів. Як результат – відбувається заселення шкідниками та всихання дерев. Небезпека, з якою ми зіштовхнулися, дуже серйозна і ще до кінця не осмислена, адже явище відносно нове. І в жодному випадку не можна допустити, щоб лісівники лишилися з цією бідою сам на сам, адже без вчасного втручання фахівців хвороба лісу поширюється дуже швидко», - наголосив науковець.

Василь Бородавка пригадав як свого часу в Росії масово знищувались ялинники, і наразі їх лишилось дуже мало, а в Канаді це питання настільки гостро стоїть, що деревину вже просто випалюють, адже вона повністю уражена шкідником. Відтак, в Україні єдиний вихід боротися з ураженими ділянками – це вирубка. 


Тож, як повідомили у Держагентстві, навіть після внесення змін до Санітарних правил у лісах України у випадках, коли не можна боротися зі шкідниками біологічними засобами, буде дозволено застосовувати суцільну санітарну вирубку. 

Серед найбільш поширених шкідників лісу – короїд вершинний, лубоїд сосновий, синя соснова златка, короїд шестизубий, коренева губка й інші. Декорті з них вражають дерево з верхівки (в такому випадку уражене дерево можна розпізнати за пожовтілим листям або ж бурінням хвої), або ж з кореня. 



Варто зауважити, що комахи несуть одразу подвійну шкоду дереву, оскільки окрім того, що вони його їдять, так вони ще й на своїх вусиках та лапках заносять під кору дерева грибок, який стрімко заражує дерево.








На цих фото видно, наскільки сильно вражена сосна починаючи від верхівки. Зауважимо, що надрізи робились через кожні 2 метра дерева.



Як стало відомо згодом, то й влада знає про цю проблему. Зокрема, перший заступник голови Ратнівської райдержадміністрації Євген Савлук зазначає, що ліс на Волині це місце заробітку для більшості селян, які розпочинають сезон із ягід та завершують грибами. Крім того, державні лісові господарства завжди були бюджето-наповнювальними підприємствами в кожному районі. І Ратнівський – не виняток. А тому варто вживати всіх можливих заходів на всіх рівнях, аби вирішити цю проблему.

http://gigamir.net/news/kyiv/regions/pub2669459

0 коммент.:

Дописати коментар