Черкащина ще тільки наближається до оптимальної лісистості. Її вважають такою, що ліси в краї виконують свої захисні функції з найбільшою ефективністю. Нескладні підрахунки доводять: оптимальне забезпечення буде за умови, якщо частка земель, укритих лісами, становитиме 16% загальної площі. Натомість удалося досягти тільки 15,4. Це при тому, що за останніх 60 років зусиллями лісівників площа лісів збільшилася майже на 63 тисячі гектарів, а лісистість — на 3%.
Для досягнення оптимальної лісистості необхідно створити нові насадження на площі 12,6 тисячі гектарів на землях, непридатних для сільськогосподарського виробництва. За даними органів Держгеокадастру, таких земель в області налічується близько 16 тисяч гектарів.
За його словами, джерелом фінансування робіт з лісорозведення можуть бути кошти екологічного податку та надходження від відшкодування втрат сільськогосподарського й лісогосподарського виробництва, які є на рахунках місцевих бюджетів. Аби зістикувати ці кошти і запропоновані площі під посадку, потрібна чіткіша координація зусиль згаданого управління.
Гальмує та ускладнює роботи з лісорозведення, і досить складна схема передачі земель під заліснення, висока вартість робіт з виготовлення документації щодо землеустроюі слабке фінансування робіт зі створення нових лісів.
Про це повідомляє прес-служба Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства з посиланням на “Діловий регіон”.
0 коммент.:
Дописати коментар