17 червня 2016
ГОЛОВНА »
ДЕРЖЛІСАГЕНТСТВО
» Lasy Panstwowe
Lasy Panstwowe
Українські фахівці вивчали досвід реформування лісового господарства Польщі, цікавились структурою, чисельністю, функціями Державних Лісів (Lasy Panststwowe).
Нещодавно відбувся візит українських лісівників до і 1 Республіки Польща. Співпрацею українських і польських лісівників, яка має давні традиції, нікого не здивуєш. Особливо тут передують наші прикордонні області — Львівська та Волинська. Проте до цього візиту були залучені, крім працівників Держлісагентства, керівні фахівці з Тернополя, Хмельницька, Полтави, Києва, а також з Українського лісового селекційного та Лісогосподарського інноваційно-аналітичного центрів, науковці з Інституту екології Карпат та Національного лісотехнічного Університету. І, звичайно, не можна не наголосити про допомогу, яку надав офіс WWF в Україні у межах програми ФЛЕГ (ENPI East FLEG II) для забезпечення візиту делегації.
Зустріч відбулася за попередньою домовленістю Держлісагентства з Генеральною Дирекцією Державних Лісів на запрошення Регіональних Дирекцій в Любліні та Кросно.
Польські колеги врахувати різнопланові фахові побажання української делегації і показали весь комплекс лісогосподарської діяльності, не забувши і мисливське господарство. Ось неповний перелік організацій, з роботою яких знайомились українські лісівники: Центр екологічної освіти Ліси Яновські, Навчально-відпочинковиий Центр надлісництва Цисна, рекламний лісовий комплекс «Ліси Бірчанські», Бещадський національний парк; надлісництва: Янув Любельські, Гощерадув, Олещице, Бірча, Цисна, Балігруд, Лутовіцьке, Ступосяни.
Особливо треба наголосити на враженні від комплексів вирощування саджанців у контрольованих умовах із закритою кореневою системою у надлісництвах Гощерадув та Олешице — це сучасні заводи з виробництва саджанців лісових порід. А які лісові дороги! А як поставлена справа екологічної просвіти! А який порядок і організація! І ще багато простих і далеко непростих рішень, які підняли рівень довіри польської громади до роботи лісівників майже на найвищий щабель.
Адже польський досвід реформування лісової галузі вважається одним з найкращих. Спілкуванню лісівників не завадив незначний мовний бар'єр — люди, пов’язані однією метою, одним корінням і любов’ю до лісу — завжди зрозуміють одне одного.
Юрій СИДОРУК
0 коммент.:
Дописати коментар