18 липня 2016

Лісгоспи області сплатили за півроку понад 248 мільйонів податків та зборів, – Андрій Курінський



Лісівники чекають від громадськості активної допомоги.

Державні лісогосподарські підприємства, що належать до сфери управління Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства за півроку сплатили у бюджети сільських та селищних рад області майже 21 мільйон гривень рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів (податок від заготовленої деревини). Понад 25 мільйонів гривень отримав обласний бюджет, ще майже 28 мільйонів – Державний бюджет. Про це повідомила прес-служба Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства.

«Це наша відповідь усім скептикам, котрі, побачивши лісовоз, навантажений деревиною або й просто лісосіку, волають, що лісівники нищать ліси і набивають собі кишені. Ми аж ніяк не проти того, щоб громадськість цікавилася життям наших лісогосподарських підприємств, брала участь у вирішенні проблемних питань, пов’язаних з їх діяльністю. Зрештою, врахування інтересів місцевого населення в процесі користування лісовими ресурсами є однією з вимог сертифікації лісгоспів, яку до кінця цього року планують пройти всі підприємства управління. Однак найчастіше участь громадськості зводиться лише до голослівних звинувачень», – зазначив начальник обласного управління лісового та мисливського господарства Андрій Курінський.

На жаль, громадськість сьогодні не виявляє бажання взяти участь у нічному рейді з охорони лісу, коли лісівникам доводиться зупиняти знахабнілих та нерідко озброєних крадіїв лісу, які таранять автомобілі лісової охорони, б’ють, палять, застосовують грубу фізичну силу до самих лісових охоронців.

«Не бачимо ми і бажаючих боротися із пожежами у лісі, які в більшості випадків виникають з вини населення: коли через необережність, а коли і через навмисні підпали. Думаю, пересічний громадянин навіть не уявляє, як це: гасити пожежу в лісі у спеку 40 градусів, коли полум’я в ріст людини і поширюється фактично миттєво? А лісівники стикаються з цим мало не щодня, часто наражаючи себе на небезпеку», – розповів Андрій Курінський.

Лісівники чекають від громадськості по цих напрямках такої ж активності, як, скажімо, в питаннях перевірок законності проведення рубок.

«За І півріччя цього року Житомирський лісгосп сплатив за користування лісовими ресурсами громадам 23 сільських рад Житомирського району 1,7 мільйона гривень, Малинський лісгосп 12 сільським радам Малинського району – понад 2 мільйони, Радомишльський лісгосп сільським радам свого району – 2,2 мільйони, Народицький спецлісгосп сільським радам Народицького району – 1,9 мільйона гривень, села Овруцького району від трьох державних лісгоспів отримали за півроку 2,4 мільйона гривень. У багатьох випадках державні лісогосподарські підприємства – єдині бюджетоутворюючі підприємства в районі», – поінформували у прес-службі управління.

Упродовж першого півріччя поточного року лісгоспи управління сплатили понад 248 мільйонів гривень податків та зборів. З-поміж іншого – понад 65 мільйонів гривень єдиного соціального внеску та 4,3 мільйона гривень військового збору.

Нагадаємо, невідомі у Коростенському районі пошкодили рейдовий автомобіль лісової охорони. Зловмисники розбили лобове та заднє скло, порізали шини.

http://vgolos.zt.ua/lisgospy-oblasti-splatyly-za-pivroku-ponad-248-miljoniv-podatkiv-ta-zboriv-andrij-kurinskyj.html

0 коммент.:

Дописати коментар