08 липня 2016

Гунчик вирішив взяти «лісові» питання на особистий контроль



Голова Волинської облдержадміністрації Володимир Гунчик зібрав лісівників області, аби разом почати активну роботу щодо збільшення можливостей галузі.

Зустріч із керівниками державних лісогосподарських підприємств, а також головами районних державних адміністрацій та мерами міст відбулася 7 липня, інформує ВІП.

Очільник області запевнив, що поряд із аграрним сектором лісова галузь – одна з найпотужніших галузей на теренах Волині. Утім можливості галузі використовуються не на повну потужність. Тож Володимир Гунчик вирішив взяти «лісові» питання на особистий контроль.

«Я бачу низку проблем і готовий зустрічатися з лісівниками хоч і щомісяця, щоб їх вирішувати. Пора повернутися лицем до лісової галузі», – висловився голова облдержадміністрації.

На його переконання, є проблеми з реалізацією продуктів лісу. Зокрема, чимало продукції вивозять за межі області чи навіть країни. Натомість згодом ті ж самі продукти втридорога купують за кордоном.

«Сьогодні тисячі тонн нашої чорниці ідуть у Польщу. В наших селах дідові чи бабі за кілограм платять від 11 до 20 гривень, а в Польщі – 400 гривень. Там ця ж чорниця переробляється і до нас приходить дорогий продукт «мейд ін поланд», – навів приклад Володимир Гунчик. І переконав, що волинський ринок мають формувати волинські виробники, а не «естонці, поляки чи ще хтось».

Під час зустрічі очільник області наголосив, найперше, на тому, що варто підсилити можливості лісогосподарств щодо переробки дарів лісу та забезпечення продуктами цієї переробки соціальних та інших закладів Волині.

«Має бути програма, якою лісова галузь пропонує свої послуги соціальним закладам області. Бо це наші податки в місцевий бюджет, наша зарплата, наша перевага», – висловився Гунчик і доручив своєму заступникові Світлані Мишковець перевірити, чий сік та варення на цей час використовують у волинських садочках, школах, лікарнях тощо.

Також очільник області доручив лісівникам підготувати конкретний пакет пропозицій щодо подальшої роботи, виконання якого він візьме під особистий контроль. Окрім того, створять робочу групу, яка вже через місяць має відзвітуватися про виконану роботу.

До того ж, він наголосив на важливості зареєструватися на відповідних майданчиках у системі «Прозоро» і стати активними учасниками цієї системи.

Головний лісівник області Олександр Кватирко пообіцяв, що спільними зусиллями розроблять конкретний план дій щодо популяризації продукції волинських лісів та пошуку шляхів збуту. Він розповів також, що цього року зросла кількість переробленої продукції лісу. Так, якщо порівняти з 2015 роком, коли за аналогічний період переробили продукції на дев`ять мільйонів, то цього року – вже одинадцять мільйонів із половиною, а податків надійшло в державу – майже три мільйони гривень.

Головний спеціаліст відділу лісового господарства Марія Христецька розповіла про можливості галузі та переваги продукції волинських лісогосподарств. На її переконання, за січень–травень цього року концервні цехи Волині виготовили 3227,54 тубів продукції. Унікальним є те, що березовий сік консервують також із екстрактом стевії, замість цукру. Усього ж налічують 15 видів консервованого березового соку. Вся продукція – у скляній тарі.

Обговорили також те, що варто врахувати можливості лісу з погляду оздоровлення, реабілітації тощо.

«Не віддавати ринок, а тримати його і розширювати! Протягую вам руку підтримки і допомоги і розраховую на вашу активну позицію. Ми не маємо металургії, шахт чи ще чогось, але маємо ліс і маємо повною мірою використовувати те, що маємо», – закликав очільник області.

0 коммент.:

Дописати коментар