Т.в.о. голови Держлісагентства Христина Юшкевич говорить, що соціальна напруга, особливо у сільській місцевості, є серйозним підґрунтям для незаконних рубок, пише видання Оbozrevatel.
«З першого дня я почала боротьбу з незаконними рубками. Щоби обеззброїти професійних критиків ми відкрито показали, де і на скільки ці процеси пішли по наростаючій. В 2015 році за офіційними даними були незаконно вирубано 24 тисячі кубометрів лісу. Це втрати у 85 мільйонів гривень. Тільки у першому півріччі 2016 року незаконні вирубки зросли на 36% проти минулорічних показників, і склали по галузі 15,8 тисяч кубометрів. Вражає? А я вам скажу, що ці цифри дуже далекі від реальних. Незаконні вирубки лісів в Україні носять значно масштабніший характер. І лише наявним кадровим ресурсом Держлісагенства зупинити це украй складно. Соціальна напруга, особливо у сільській місцевості, є серйозним підґрунтям для незаконних рубок. На промислову основу незаконні рубки поставили і підприємці, котрі працюють з лісодеревиною. Тому ми звернулися до голів ОДА, щодо спільної боротьби з незаконними рубками. Я надала доручення всім начальникам облуправлінь лісового та мисливського господарства, керівникам лісгоспів негайно оприлюднювати на сайтах вичерпну інформацію про лісові ділянки, де відбувається будь-яка вирубка дерев і публікувати реєстр видачі лісорубних квитків. Ми збільшили кількість рейдів нашої лісової охорони спільно з поліцією, лісгоспи закуповують камери відеоспостереження, дрони, фотопастки для боротьби з незаконними рубками. При 12 облуправліннях створено громадські ради з нагляду за цими негативними процесами, завершується процес формування Громадської ради при Держлісагентстві.
Я кардинально змінила філософію, щодо захисту честі мундира лісівника. До відповідальності притягуються працівники лісового господарства, які допустили незаконну рубку. Покривати ми нікого не будемо. Я буду всіляко сприяти бажанню нового керівництва Генпрокуратури, а також Національної поліції та СБУ зупинити такі вирубки. Вже звільнено 5 директорів лісгоспів, притягнуто до відповідальності 316 працівників лісової охорони, 50 з них звільнені. Результати систематичних перевірок ми одразу ж передаємо до правоохоронних органів. Так ми обеззброюємо наших противників з числа політиків та ділків, які прагнуть наживатися з лісу. Саме через здійснення перевірок дуже часто мав місце тиск на Держлісагенство з боку окремих політичних сил. У суспільстві поширюються різні неправдиві повідомлення, які стосуються нашого відомства. Ми відкриті до конструктивного діалогу, діємо у рамках законодавства України і вважаємо такі впливи зовні неприпустимими. Хочу заявити усім зацікавленим особам, котрі формують брудний піар проти Держлісагентства: ніякий політичний тиск не змусить нас зупинити очищення лісової галузі. Усі керівники, у тому числі новопризначені, будуть нести покарання за протизаконні рішення і дії, яку б підтримку їм не надавали місцеві можновладці та політики. Мені потрібні фахові, чесні, прозорі та відкриті люди, інакше порядку в лісі не наведеш».
15.09.2016
0 коммент.:
Дописати коментар