02 жовтня 2017

Лісова стратегія держави проти сокири


Лісова галузь потребує системних змін, тому Держлісагентством розроблено проект Стратегії сталого розвитку та інституційного реформування лісового господарства України на період до 2022 року. Презентація проекту Стратегії відбулася під час наради з питань реформування лісового господарства та вдосконалення державної екологічної політики під головуванням Президента України Петра Порошенка у Івано-Франківську та за участі представників Державного агентства лісових ресурсів України.

У ході презентації було зазначено, що проект розроблено за участю представників Громадської ради, у тому числі як екологів, так і представників деревообробної промисловості, міжнародних експертів у лісовому господарстві. Таким чином, враховано точку зору різних зацікавлених сторін.

У проекті Стратегії наведені принципи щодо необхідності державного управління та фінансування, повернення статусу головного розпорядника бюджетних коштів до Держлісагентства, представлено нову державну систему фінансово-економічного забезпечення ведення лісового господарства – утворення Лісового фінансового фонду. Завдяки такому фонду вдасться своєчасно протидіяти спалахам шкідників і хвороб лісу, незаконним рубкам, попереджати стихійні лиха та їх наслідки, вести збалансоване лісове господарство на Півдні та Сході, провести лісову інвентаризацію та облік, займатися насіннєвою справою та вирощуванням посадкового матеріалу.

У свою чергу, Президент України підтримав запропоновану ідею та дав доручення разом Міністерством фінансів опрацювати зазначене питання. Також в проекті Стратегії прописано механізм удосконалення інституційної структури лісового господарства. Окрім того, в проекті закладено абсолютно нові методи ведення лісового господарства, які відповідають європейським стандартам.

Як було зазначено на нараді, у разі схвалення Стратегії вдасться:

— забезпечити сталий розвиток лісового господарства у повній відповідності до міжнародних зобов’язань України;
— створити дієву систему управління та контролю;
— забезпечити належне створення нових лісів та зберегти біорізноманіття;
— врегулювати ринок деревини та створити нові робочі місця;
— залучити інвестиції у лісову галузь.

Прес-служба Держлісагентства

0 коммент.:

Дописати коментар