06 жовтня 2017

Стратегічні напрямки розвитку лісового господарства Хмельниччини



Під головуванням начальника управління Петра Пешка відбулася колегія Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства.

Очільник лісової галузі області Петро Пешко детально розповів про хід наради з питань реформування лісового господарства та вдосконалення екологічної політики, яка відбулася в Івано-Франківську під головуванням Президента України Петра Порошенка. Заступник голови Держлісагентства Володимир Бондар представив Стратегію розвитку та інституційного реформування лісового господарства. Президент України добре обізнаний зі станом справ у лісовій галузі, яка дійсно потребує змін. Він поставив конкретні завдання перед лісівниками: перейти на європейські стандарти вирощування лісів та декоративного посадкового матеріалу, на поступові та вибіркові рубки: необхідно удосконалити електронний облік деревини й процедуру електронних торгів нею: підняти ефективність переробки деревини: спільно з правоохоронними органами необхідно поставити край незаконним рубкам лісу.

Начальник управління виступив на колегії із доповіддю про стратегічні напрямки розвитку підвідомчих підприємств у розрізі завдань Президента держави й Держлісагентства. Доповідь викликала велике зацікавлення, адже містила багато новацій та й була подана по-новому – в формі бесіди із застосуванням технічних засобів.



Окресливши світові тенденції й потреби ринку, доповідач закликав господарювати по-новому, переходити від продажу сировини до готової продукції, при цьому слід швидко й уміло скористатися незайнятими нішами ринку. Щодо основних стратегічних напрямків розвитку лісового господарства Хмельниччини, то вони такі.

Розширене відновлення лісів:

1. Запровадження інтенсивних технологій лісовідновлення та лісорозведення.

2. Створення лісових розсадників (міні-теплиць) для вирощування посадкового матеріалу із закритою кореневою системою.

3. Інтенсивні технології вирощування посадматеріалу із закритою кореневою системою.

4. Впровадження механізованої посадки лісових культур із закритою кореневою системою.

5. Вирішення проблем всихання ясеня та інших порід шляхом впровадження інтродуцентів (дугласія, модрина європейська, сосна жорстка).

6. Здійснення заходів щодо збільшення лісистості Хмельниччини до науково- обґрунтованих 17 відсотків за рахунок еродованих, деградованих та непридатних до ведення сільськогосподарського виробництва земель.

7. Створення енергетичних плантацій (верба, лоза, тополя та інші) і культур з швидким оборотом.

Запровадження європейських технологій лісозаготівель на базі харвестерів та форвардерів.

Переробка низькосортної деревини:

1. Модернізація існуючих переробних потужностей та створення нових.

2. Переробка порубочних рештків безпосередньо на лісозаготівельних ділянках в тріску для реалізації підприємствам, установам та організаціям області, як альтернативного палива.

Розвиток побічного користування та підсобного господарства:

1.Заготівля грибів, ягід, лікарсько-технічної сировини та виробництво меду.

2.Створення центрів з вирощування декоративних рослин і ялинок для потреб населення та продаж їх на експорт.

3.Будівництво цеху з переробки продукції побічного користування лісових ресурсів.

4.Придбання ліній з виробництва та фасуванню чаїв, переробки лікарських рослин.

5.Створення власної торгової марки.

6. Організації торгівлі через магазини «Лісовичок» та інші мережі.

7. Розвиток сонячної електроенергії.

Розвиток рекреації:

- розробка заходів з розвитку лісового та рекреаційного туризму: створення відпочинкових зон, туристичних маршрутів, кемпінгів і трас велотуризму.

Розвиток соціальної складової:

- співпраця з місцевими громадами;

- допомога малозабезпеченим, учасникам АТО;

- соціальний захист працівників лісогосподарських підприємств:

- робота із ЗМІ.

Відбулося жваве обговорення стратегії розвитку та її попереднє схвалення.

Про підготовку підприємств до проведення лісокультурної кампанії осені 2017 та весни 2018 років проінформувала старший інспектор Людмила Гаврилюк.

На колегії розглянуто низку інших питань діяльності підприємств. Особливо детально обговорили проблему всихання соснових та ясенових насаджень.

Підбиваючи підсумки роботи колегії, начальник управління Петро Пешко закликав керівників та спеціалістів підприємств подати свої пропозиції до стратегії розвитку підприємств, яка найближчим часом буде доопрацьована.

Прес-служба Хмельницького ОУЛМГ
2017-10-05 17:47:58

0 коммент.:

Дописати коментар