05 червня 2018

Масштаби вирубки українських лісів за останні роки (інфографіка)



З 2008 по 2017 роки в Україні було вирубано 4,03 млн га лісів, при цьому відновлено тільки 526,6, тисяч га насаджень.

Про це повідомляє “Сегодня” з посиланням на дані Держслужби статистики.

Крім того, за минулі 10 років ще близько 200 тис. га лісів (+5% до вирубаних) загинуло з інших причин: від пожеж, шкідників, буреломів, а також через дії браконьєрів.

У Держлісагентстві, під чиїм контролем перебуває більша частина українських лісів, зазначають, що при суцільних рубках лісові господарства протягом 2 років зобов’язані засадити вирубані ділянки молодими саджанцями. І, за даними відомства, вони успішно справляються з поставленим завданням: за останні роки засаджено на 5% дерев більше, ніж вирубано.

А ось що відбувається з лісовими масивами, що перебувають у комунальній власності (13% лісового фонду), у віданні українських міністерств, відомств, а також приватних структур (6%) – в агентстві не знають.

Серйозною проблемою також вважається вирубка лісів браконьєрами. Так, тільки у Волинській області діють десятки нелегальних фірм з прийому та незаконного вивезення деревини за кордон.



За матеріалами Сьогодні
https://news.finance.ua/ua/news/-/427627/masshtaby-vyrubky-ukrayinskyh-lisiv-za-ostanni-roky-infografika

2 коментарі:

  1. Я не вмію грати у футбол, тому я не граю і не коментую... Якщо вівця пасе траву то вона не здатна її косити та заготовляти на зиму... Тому кожному своє... Потрібно вміти читати та аналізувати статистичну звітність, а не доносити викривлену інформацію до людей і вводити їх в оману. Проблеми в лісовому господарстві полягають зовсім в іншому і не кожному дано їх вирішити. Кожна людина повинна займатись своєю справою в межах свого розумового потенціалу.

    ВідповістиВидалити
  2. Прооведені рубки на площі 4млн. га за 10 років , а не вирубали їх. Що назва , що коментар - провокативні. Як на спеціаліста то це мало. Ліс , особливо штучно створений, коли його вчасно не прорідити, всихає. Рубки догляду є однією з основних функцій лісового господарства.

    ВідповістиВидалити