25 червня 2018

Скасування правил торгівлі сировиною призведе до блокування ринку деревини



Законопроект №5495 «Про внесення змін до деяких законів України щодо збереження українських лісів та запобігання незаконному вивезенню необроблених лісоматеріалів» призведе до блокування ринку деревини. Про це заявили експерти Офісу ефективного регулювання (BRDO).

Нагадаємо, у квітні аграрний комітет зареєстрував 6 законопроектів щодо розвитку лісової галузі.

В березні 2018 року Верховна Рада в першому читанні ухвалила даний законопроект. Ним пропонується обмежити внутрішнє споживання необроблених лісоматеріалів до 20 млн кубометрів/рік, а також посилити адміністративну та кримінальну відповідальність за незаконну вирубку лісу та подальший його експорт поза митним контролем (контрабанду).

Разом з цим, розглядається скасування Наказу №42 Держкомлісгоспу, яким затверджено «Положення про організацію та проведення аукціонів з продажу необробленої деревини», що сьогодні фактично є єдиними правилами, які регулюють доступ до ринку сировини.


BRDO підтримує концепцію прозорого регулювання ринку деревини, тому наголошує на першочерговій необхідності введення електронного обліку деревини та формування зрозумілих правил доступу до ринку лісу, а потім посилення відповідальності за незаконні рубки та нелегальний обіг деревини", – йдеться у повідомленні.

На думку експертів, запропоновані зміни за умови скасування правил торгівлі деревиною призведуть до хаосу та блокування ринку. Посилення відповідальності за умови відсутності чітких правил гри не сприятиме формуванню цивілізованого ринку, залученню інвестицій у деревообробку та раціональному використанню лісів. Тому спочатку необхідно розробити і прийняти закон, що регулюватиме торгівлю деревиною, та запровадити електронний облік деревини.

Більш того, законопроект №5495 порушує Регламент ВРУ і Бюджетний кодекс через відсутність належного обґрунтування, а також не відповідає нормам СОТ через відсутність обґрунтування застосування обмеження.


За оцінкою BRDO, закладене формулювання про «внутрішнє обмеження споживання деревини» не тільки дозволятиме продовжувати вирубку, а й збільшить межі дозволеного у 2,5 разу, зокрема через відсутність уніфікованої термінології в законодавстві", – додають спеціалісти.


Сьогодні, 15:05

0 коммент.:

Дописати коментар