04 грудня 2019

Держлісагентство перевірить інформацію WWF Україна щодо заготівлі деревини у можливих пралісах на Закарпатті

На сайті Всесвітнього фонду природи в Україні (WWF Україна) оприлюднена інформацію про те, що на території Ясінянського лісомисливського господарства (Закарпатська область) розпочалися рубки в можливих пралісах (http://wwf.ua/?356632/old-growth-forests-logging).

Представники громадськості дізналися про проведення рубок завдяки електронному реєстру дозвільних документів на заготівлю деревини LK.UKRFOREST.COM.

У свою чергу, державне підприємство «Ясінянське лісомисливське господарство» надало офіційний коментар стосовно цієї ситуації (https://bit.ly/35Y9t1m).

Державне агентство лісових ресурсів України вдячне представникам WWF Україна та небайдужій громадськості за виявлення можливих порушень у веденні лісового господарства. Інформація буде детально вивчена та перевірена. За результатами будуть вжиті відповідні заходи з боку Держлісагентства.

Хочемо наголосити, що Держлісагентство й надалі буде проводити роботу щодо відкритості лісової галузі України.

Принагідно нагадуємо, пілотний проект Держлісагентства онлайн реєстру лісорубних квитків на заготівлю деревини та карти рубок LK.UKRFOREST.COM розробляється для того, щоб кожен громадянин мав можливість перевірити законність здійснення рубок у лісах України.

Прес-служба Держлісагентства
03.12.2019

***

Ясінянський лісгосп почав незаконну рубку в пралісах


Posted on 02 December 2019

На території Ясінянського лісомисливського господарства (Закарпатська область) розпочалися протизаконні рубки.

Лісгоспом було виписано лісорубні квитки на санітарні рубки у 37му та 41му відділах 2го кварталу Станіславського лісництва. Відповідна інформація була оприлюднена в реєстрі лісорубних квитків.

Слід зауважити, що на цих ділянках були попередньо ідентифіковані квазіпраліси.

Праліси та квазіпраліси - це незмінені або малозмінені господарською діяльністю ліси, що росли без втручання людини, зберегли свою природну структуру, віковий, видовий склад та динаміку.

Наразі ці ділянки перебувають на одній зі стадій процесу отримання офіційного (квазі)пралісового статусу, тобто охоронного статусу, згідно Методики визначення належності лісових територій до пралісів, квазіпралісів та природних лісів, затвердженої Міністерством екології та природних ресурсів України 18.05.2018 року.

Навесні 2019 року, у ході верифікації попередньо ідентифікованих ділянок, Ясінянський лісгосп погодився із квазіпралісовим статусом 109,8 га лісів у Свидовецькому л-ві. Лист-погодження.

Утім, була частина ділянок, де зі статусом пралісів та квазіпралісів лісгосп не погодився. Тому, згідно з вищезгаданою Методикою, питання належності 664,2 га у Довжанському, Лопушанському, Чорнотисянському, Станиславському та Свидовецькому лісництвах було винесено на офіційну комісію. Лист про створення комісії та список спірних ділянок.

Комісію було сформовано у липні 2019 року наказом Міністерства екології №258 від 17.07.19 року. Наказ про створення комісії. До її складу увійшли працівники лісового господарства, лісового управління, департаменту екології та науковці з кількох організацій. Комісія під час польового виїзду мала дати відповідь на запитання, чи справді спірні ділянки відповідають критеріям пралісів, квазіпралісів та природних лісів.

Слід наголосити, що до завершення роботи відповідної комісії "на період розгляду спірного питання на лісовій ділянці призупиняється здійснення заходів, що можуть вплинути на результати роботи комісії та підготовку повторного Висновку".

Таким чином, будь-які рубки, що дозволяються після створення комісії є прямим порушенням цієї норми. Саме це наразі відбувається у Ясінянському лісгоспі.

Тоді ж, у липні, роботу комісії з погрозами було заблоковано представниками місцевого населення, які не допустили її представників до лісу. У якості компромісу було вирішено, що робота комісії відновиться після включення представників громад до її складу.

Проте, пропозицій щодо кандидатур від громадськості для включення до складу комісії не надходило.

Робота комісії досі не була відновлена, однак, Ясінянський лісгосп почав вибіркові санітарні рубки щонайменше на двох ділянках "спірних" пралісів, по яким немає рішення комісії.

Крім того, ця рубка є порушенням мораторію на рубки пралісів, що накладений листом Державного агентства лісових ресурсів України від 9.01.2018 року. Це мораторій, що призупиняє видачу лісорубних квитків на попередньо ідентифікованих ділянках до вирішення питання статусу кожної з ділянок. "Ми сподіваємося, що подібний прецедент є швидше виключенням з правила, і лісові управління утримуватимуться від видачі лісорубних квитків на ділянках із невизначеним статусом", - пояснює Андрій Плига, координатор лісових проектів WWF Україна.

"WWF готує звернення до відповідальних органів з вимогою призупинити розпочату рубку. Також, цей факт піднімає питання дотримання вимог лісової сертифікації в даному лісгоспі", - додає Андрій Плига.

http://wwf.ua/?356632/old-growth-forests-logging

***





ДП «Ясінянське ЛМГ» не проводить жодних рубок у ПРАЛІСАХ!!!

(офіційний коментар до публікації WWF України (http://wwf.ua/materials/hotnews/…) )

Вказана вибіркова санітарна рубка у кварталі 2 виділах 37 і 41 Станиславського лісництва проводилася на підставі Переліку заходів з поліпшення санітарного стану лісів згідно Санітарних правил у лісах України, який є пріоритетним у веденні лісового господарства і першочергово виконується нашим підприємством. 

Заготівля здійснювалася в об’ємі 6 м3 (37 виділ – 4 м3 , 41 виділ – 2 м3) ліквідної дров’яної деревини для господарських потреб (обігрів, приготування їжі, переробка молочної продукції тощо) полонинських господарств полонин Ворожеска і Татул. Полонинське господарство в зоні діяльності підприємства є традиційним і протягом століть в горах випасається худоба місцевих жителів. Зокрема на полонинах Ворожеска і Татул впродовж літньо-осіннього періоду 2019 року випасалося 60 голів ВРХ і 300 овець, які належать мешканцям смт Ясіня і с. Чорна Тиса. Вказані виділи безпосередньо прилягають до полонин (37 виділ – пол. Ворожеска, 41 виділ – пол. Татул) і через них проходить дорога до полонинських господарств. Вважаємо, що виписка лісорубного квитка і проведення вказаних лісогосподарських заходів вказаних у публікації на сайті WWF України не є порушенням, оскільки: 

1) загальна площа 41 виділу 2 кварталу Станиславського лісництва становить 40 га, з цієї площі попередньо (камерально без обстеження) ідентифіковані квазіпраліси на площі 15 га де на даний час жодних лісогосподарських заходів не проводилося; 

2) в процесі камеральної роботи з ідентифікації пралісів, квазіпралісів і природних лісів до номінації помилково віднесено цілий 2 квартал з 37 виділом, який згідно Методики визначення належності лісових територій до пралісів, квазіпралісів і природних лісів не може ідентифікуватися з причин значного антропогенного впливу (критерій 2 – Антропогенний вплив, 2.1 - інфраструктура (тут проходить дорога), і 2.5 –випасання худоби).

Господарські будівлі полонини Татул і Ворожеска внесені до переліку місць сховку для туристів при надзвичайних ситуаціях у зимовий період і частина заготовлених дров залишається для обігріву мандрівників.

0 коммент.:

Дописати коментар