підпал у Екопарку Осокорки
Частина парламентарів усвідомлює недостатність існуючого законодавства і готує законопроект, який буде не тільки карати паліїв, а й запобігати масовим пожежам. Про це на своїй сторінці у ФБ написав заступник голови Комітету з екологічної політики Олександр Маріковський.
«Ви думаєте, що Рада прийняла закон 2339, що підвищує штрафи за спалювання рослин та їх залишків, та заспокоїлась? Зовсім ні! Екокомітет модерує процес комплексних змін, що йтимуть слідом за законом 2339 та запрацюють вже восени», - повідомляє депутат.
Він перелічує основні новації, які пропонуються у майбутньому документі
«Закладаємо можливість використовувати супутникові знімки для ідентифікації пожежі і використовувати їх, як підставу для адміністративної або кримінальної відповідальності;
Розширюємо відповідальність за підпали на балансоутримувача або орендаря землі, незалежно від того, чи було фізично виявлено особу підпалювача;
Розширюємо повноваження органів місцевого самоврядування через спеціальні адміністративні комісії накладати адміністративні стягнення на балансоутримувача або орендаря», - деталізує замголови Екокомітету.
Також йдеться про необхідність узгодити цей законопроект із іншими профільними законами.
«Такий законопроект продовжує логіку інтегрованого екологічного контролю, що закладається законопроектом про державний екологічний контроль 3091, що зараз знаходиться на розляді у Верховній Раді», - уточнює Олександр Маріковський.
Необхідність ухвалення такого закону підтверджують й екологи.
«Поки у нас буде презумпція невинуватості й інспектору потрібно буде доказувати вину порушника (радянська система), а не навпаки як закордоном.... Поки потрібно буде інспектору возити із собою відеокамери і від двох до чотирьох свідків щоб довести вину, поки буде важка система притягнення до відповідальності порушників і настання безповоротного покарання, –[ніякі штрафи працювати ефективно не будуть]. Знаю про це по своєму досвіду коли виписував штраф і з чотирма свідками. Справа доходила до Верховного суду. І суддя сказав, що у мене є чотири свідки тому він не може мені не повірити... А якби не було – то все...», – сказав GreenPost начальник управління державного екологічного нагляду (контролю) у Черкаській області Олесандр Позняков.Зараз лише екоінспектори мають право складати протоколи за підпали рослинності, але у складі ДЕІ не так багато працівників, вони просто фізично не можуть встигнути на усі випадки. Тому коло уповноважених складати протоколи треба розширювати.
«Необхідно розширити повноваження по складанню протоколів на МНС, органи місцевого самоврядування та поліцію, тобто також на оперативні служби, які першочергово прибувають на місце події і можуть виявляти за рахунок раптовості правопорушників», - додає начальник управління державного екологічного нагляду.
Як ми вже писали, потрібен системний підхід на попередження та запобігання підпалам, а система покарання лише має сприяти цьому.
0 коммент.:
Дописати коментар