24 квітня 2020

На Сумщині розробили план заходів щодо запобігання лісовим пожежам



Розпорядженням голови облдержадміністрації затверджені заходи щодо запобігання виникненню пожеж в агропромисловому комплексі та лісовому господарстві.

Сьогодні за підсумками позачергового засідання Сумської обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій затверджено Комплексний план заходів щодо запобігання та протидії масовим пожежам лісів, торфовищ і сільськогосподарських угідь у пожежонебезпечний період 2020 року

На виконання розпорядження голови облдержадміністрації з метою недопущення спалювання стерні та сухої рослинності буде організовано спільне патрулювання пожежонебезпечних ділянок лісових і хлібних масивів із залученням представників ЗМІ, підрозділів добровільної пожежної охорони, підприємств і організацій, працівників місцевої пожежної охорони, лісокористувачів та громадськості.

Також на всій території області до червня 2020 року має бути розроблений порядок взаємодії всіх протипожежних служб на випадок гасіння великих пожеж хлібних масивів та лісів, відновлено роботи спостережних веж у місцях, де це є необхідним. В усіх районах, містах та ОТГ зазначеним розпорядженням рекомендовано постійно проводити роботи щодо утримання в пожежобезпечному стані захисних лісових насаджень, сільгоспугідь. У першу чергу – в пожежонебезпечних лісових масивах, що прилягають до населених пунктів, доріг, знаходяться у межах ліній електропередач, нафто-, газопроводів. Визначені відповідальні за ліквідацію стихійних сміттєзвалищ побутових і виробничих відходів на сільськогосподарських угіддях та прилеглих до них територіях, в лісових масивах і насадженнях.

Передбачається перевірка стану пожежних підрозділів ОТГ, проведення тренувань щодо протидії пожежам в екосистемах, оновлення мінералізованих смуг і протипожежних розривів, заборона випалювання сухої рослинності, обмеження відвідування лісових масивів на період високого і надзвичайного високого класів пожежної небезпеки, тощо.

Нагадаємо, Верховна Рада України прийняла 13 квітня 2020 року законопроект № 2339, що має на меті удосконалення порядку притягнення до відповідальності за забруднення атмосферного повітря, знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу, порушення вимог пожежної безпеки в лісах та самовільне випалювання сухої рослинності або її залишків.

Згідно з документом, тепер мінімальна сума штрафу замість 170 грн – зростає до 3060 грн (180 неоподатковуваних мінімумів). А в деяких випадках санкція може перевищувати 150 тис. грн (9000 неоподатковуваних мінімумів).

БезпекаЕкологія | 22:02 вчора

0 коммент.:

Дописати коментар