Незважаючи на принципове поліпшення ситуації, загроза не знята повністю - на окремих ділянках при сухій погоді пожежі можуть поновитися; крім того, пожежі торкнулися торфовища, і напевно привели до виникнення безлічі осередків тління торфу. Пройдена квітневими пожежами площа становить майже четверту частину від загальної площі зони відчуження Чорнобильської АЕС на території України, і близько половини відсотка від загальної площі Поліського радіаційно-екологічного заповідника на території Білорусі.
Причиною всіх пожеж в околицях Чорнобильської АЕС стали люди - ніяких природних явищ, які могли б привести до спалахів (сухих гроз, падіння метеоритів або виверження вулканів), за весь минулий з початку пожежонебезпечного сезону час на цій території не спостерігалося. Причиною швидкого розростання пожеж і труднощів з їх гасінням стала наростаюча через малосніжною зими і ранньої теплої весни посуха. У зоні ризику в зв'язку з цією наростаючою посухою виявляються не тільки східноєвропейські країни (крім України та Білорусі - ще й Польща, Литва, Латвія, Естонія), а й багато західні регіони Росії (в першу чергу Брянська, Володимирська, Івановська, Калузька, Ленінградська , Московська, Новгородська, Псковська, Рязанська, Смоленська, Тверська, Тульська і Ярославська області).
Схема пройденої пожежами площі (червоні контуру) в межах Зони відчуження Чорнобильської АЕС і Поліського радіаційно-екологічного заповідника (чорні контуру) з початку квітня 2020 року. Жовтою лінією показана білорусько-український кордон, жовтої зірочкою - Чорнобильська АЕС:
Посилання на попередні повідомлення по цій темі:
- У зоні відчуження Чорнобильської АЕС діє дуже велика лісова пожежа
- Площа лісової пожежі на кордоні зони відчуження Чорнобильської АЕС досягла 15 тис. Га, можливе подальше погіршення ситуації
- Квітневі лісові пожежі 2020 року в зоні відчуження Чорнобильської АЕС стали найбільшими в історії
- В околицях Чорнобильської АЕС знову різко погіршилася ситуація з лісовими пожежами
- Лісовими пожежами пройдено більше 1/5 Зони відчуження Чорнобильської АЕС
0 коммент.:
Дописати коментар