09 лютого 2014

Лісоферма в Орегоні, або як ведеться лісове господарство в США

Начебто занурився в інший світ, коли побачив ведення господарства в США. Я там не був, а допомогла мені відкрити очі наступна стаття із сайту http://www.wildlife.by/.

Зараз, коли особливо гостро постало питання активного використання лісових ресурсів та з урахуванням того, що перед деревопереробною галуззю Білорусі (статтю наведено в білоруському виданні) маячить завдання зміцнити експортний потенціал, покажемо, як ведеться лісове господарство в США. На знімках порталу "Новини у фотографіях" зображена мальовнича лісоферма, яка знаходиться в окрузі Морроу, штат Орегон. Володіє нею компанія «GreenWood Tree Farm Fund», а керує - команда лісорубів з Портленда.

Лісова ферма розташована на території в 10 117 га і складається з десятків тисяч гібридних тополь. Дерева тут акуратно ростуть рівними рядами на однаковій відстані один від одного. Всі вони приблизно одного розміру, висоти і товщини. У підсумку лісоферма, що вражає своєю симетричністю і впорядкованістю, стала справжньою пам'яткою. Її регулярно відвідують туристи.



1. Ця лісоферма - всього лише одна з численних підприємств компанії «GreenWood Resources», яка діє на території Північної і Південної Америки, а також Китаю.



2. І в той же час одне з найбільш легкодоступних, враховуючи, що знаходиться поряд з великим шосе.


3. Ферма розділена на ділянки по 16 і 28 га, між якими прокладені рівні дороги. На кожному відрізку в 4 тис. м2. посаджено близько 600 дерев.


4. Для зрошення на фермі використовується дев'ять насосів в 1000 к.с. Вони беруть воду з річки Колумбії зі швидкістю до 442 989 літрів на хвилину. Насправді це найбільша зрошувальна система в США, поливної трубопровід якої тягнеться на більш ніж 14 484 км.


5. За всім цим стежить комп'ютер. Все тут організовано так, щоб кожне дерево отримувало саме ту кількість води, яке йому необхідно для зростання. При цьому дерева ростуть з неймовірною швидкістю, без втрати води і зайвих витрат.



6. Використання хімікатів обмежена, так як використовуються спеціальні системи комплексної боротьби з комахами.



7. Тирса та відходи від зруб йдуть назад в грунт, що обмежує необхідність використовувати хімічні добрива.




8. На цій лісофермі вирощують тип дерев, який називається "Pacific Albus". Це запатентована назва, яке можна перекласти як "біле тихоокеанське дерево".




9. Це гібрид 4-5 різних видів тополь, який зростає швидше і рівніше, ніж інші дерева, використовує менше води і найменш витратний.



10. Для досягнення зрілого віку деревам потрібно всього 10-12 років, після чого їх зрубують і відправляють на лісопилки, де з них роблять дошки і стружку. Стружку використовують у виробництві паперу, а більш старі і високі дерева валять на пиломатеріали.


11. Будь-які частини дерев, з яких не можна зробити дошки, перетворюють на деревну масу або тріску. Навіть тирсу з лісопилок пресують в цеглу для камінів і печей.


12. Рубку дерев довіряють різним незалежним компаніям.

  
13. Джо Неш, відповідальний за рубку і збір дерев, каже, що в звичайний день вони завантажують до 25 пиловочних колод плюс ще близько 25 колод, що йдуть на обрізання.

  
14. У результаті у них виходить близько 65 колод, які доставляють на лісопилку.

  
15. Тартак (на рос. мові "Лесопилка") компанії "GreenWood Resources" знаходиться в центрі лесоферми і переробляє матеріал з 809 га землі щороку.

  
16. Потім перероблені матеріали продають у різні країни. Найбільшими покупцями є Китай, Індонезія, Малайзія і Мексика.


http://www.wildlife.by/node/27804

0 коммент.:

Дописати коментар