24 червня 2016

18% лісів у зоні АТО було пошкоджено вогнем влітку 2014 року

18% лісів у зоні АТО було пошкоджено вогнем влітку 2014 року. Ostrovok повідомляє МБФ «Екологія-Право-Людина».

Військові дії неминуче стають причиною негативних наслідків для природи. Основними факторами погіршення стану природно-заповідного фонду (ПЗФ) є втрата природних екосистем внаслідок пожеж, фізичне пошкодження території вибухами та під час проїзду важкої техніки, спорудження фортифікацій та укриттів (пошкодження ландшафту та вирубка лісів), втрата контролю за лісокористуванням та видобуванням корисних копалин, забруднення території продуктами вибухів боєприпасів, а також внаслідок пошкодження об’єктів промисловості. Загалом МБФ «Екологія-Право-Людина» виявили 33 об’єкта ПЗФ у Донецькій та Луганській областях, які повністю або частково пошкоджені внаслідок дії одного або кількових вказаних факторів.

Одним з аспектів війни є неконтрольований перебіг пожеж на природних і сільськогосподарських ландшафтах. Дослідження, проведене МБФ «Екологія-Право-Людина», показало, що в зоні АТО відбулось близько 3000 пожеж. Дослідження виконане з використанням даних, визначених за матеріалами дистанційного зондування землі МODIS (NASA). Воно охопило всі випадки загорянь природної рослинності та населених пунктів у період з червня по вересень 2014 року. Причиною збільшення кількості пожеж в зоні АТО є збіг кількох факторів:
- посушливий сезон, що традиційно супроводжується в регіоні збільшенням кількості загоряння сухої рослинності;
- неможливість гасіння пожеж (розкрадена пожежна техніка, ліси і степи заміновані, постійно тривають обстріли);
- велика кількість загорянь від вибухів, а також — умисні підпали в тактичних цілях.

Загальна площа території, охопленої пожежами в зоні АТО, згідно з моделлю становить 331471,4 га, з яких 34465,45 га просторово накладаються на забудову та водойми. Вогнем пошкоджено
- 36226,19 га лісів, що становить 18 % від площі лісів в межах зони АТО;
- 113735,2 га степів, що становить 23,19 % від площі степів у межах зони АТО;
- 147044,56 га орних земель, що становить 14 % від площі орних.
Пожежі пошкодили і територію низки об’єктів природно-заповідного фонду, зокрема відділення ЛПЗ «Провальський степ», «Трьохізбеніський степ», регіональні ландшафтні парки «Донецький кряж» та «Зуївський», НПП «Святі гори», заказники «Альошкін бугор», «Балка Плоська», «Білоріченський», «Волнухинський», «Еремусовий схил», «Зна- мянський яр», «Обушок», «Нагольний кряж», «Нагольчанський», «Новозванівський», «Обушок», «Піщаний», «Урочище Мурзине», «Балка Скелева», «Міус», «Перевальський», «Ведмежанський», «Першозванівський», «Красна», «Новоганнівський», «Борсуча балка», «Урочище Скелевате» та «Кошарський».

http://strichka.com/item/47970081

0 коммент.:

Дописати коментар