Сьогодні з ініціативи ООН відзначається Всесвітній день довкілля, а в Україні - День працівників водного господарства та День працівників місцевої промисловості
Всесвітній день довкілля заснований згідно з рішенням Генеральної Асамблеї ООН від 15 грудня 1972 року в день відкриття Конференції ООН з проблем навколишнього середовища (Стокгольм, 5-16 червня 1972 року).
Всесвітній день довкілля покликаний спонукати якомога більше людей до активних дій, аби не допустити, щоб навантаження на природні системи життєзабезпечення планети, яке зростає з кожним роком, сягнуло своєї критичної межі. Довкілля – це всі живі та неживі об’єкти, що природно існують на Землі або в деякій її частині. Земля, вода, повітря, флора і фауна – все це довкілля, на стан якого впливає маса чинників – від кинутого на землю недопалка, папірця, до величезних сміттєзвалищ і височезних труб промислових комплексів, що отруюють ядучим димом повітря мегаполісів; від убитого заради бивнів слона десь у Центральній Африці, до вирубаних декількох гектарів лісу у Закарпатті. Головну загрозу довкіллю становить людина – її байдужість, безкультур’я і безмежна жадібність.
Цьогорічна тема Всесвітнього дня навколишнього середовища – «Політика абсолютної нетерпимості до незаконної торгівлі дикими тваринами». ООН привертає увагу до незаконної торгівлі дикими тваринами, яка руйнує біорозмаїття планети і ставить під загрозу виживання як виду слонів, носорогів, тигрів і багатьох інших тварин. Кампанія цього року, що проходить під слоганом Wild for Life, закликає поширювати інформацію про злочини проти дикої природи і робити все можливе, аби попередити їх.
Зростання незаконної торгівлі дикими тваринами руйнує біорозмаїття нашої планети, позбавляючи нас природного спадку і призводить деякі види тварин до цілковитого знищення. Вбивства тварин і їхня контрабанда завдають збитків економіці та екосистемам, натомість сприяють розвитку організованої злочинності та корупції в усьому світі. Злочини проти дикої природи стосуються, передусім, слонів, носорогів, тигрів, горил і морських черепах. У 2011 році яванський носоріг, що належав до родини індійських носорогів, припинив своє існування у В’єтнамі; того ж року в Камеруні зник підвид чорних носорогів Західної Африки.
Людиноподібні мавпи вимерли в Гамбії, Буркіна-Фасо, Беніні та Того, на черзі й інші країни. Менш знамениті жертви – шоломоносний калао (з родини птахів-носорогів), панголін, дикі орхідеї, рожеве дерево, яке росте виключно в Бразилії та Гватемалі. Головні заходи з нагоди Всесвітнього дня довкілля відбуватимуться цьогоріч в Анголі – країні, яка намагається збільшити популяцію слонів і охороняти дику природу в Африці на тлі відновлення після 25-річної громадянської війни. В Україні ані слонів, ані носорогів немає, натомість є власний День довкілля, який відзначається щороку в третю неділю квітня і величезні проблеми, пов’язані з охороною навколишнього середовища, найбільшу загрозу якому становлять масове вирубування лісів та інше нераціональне і варварське використання природних ресурсів, а також смітники, загальна площа яких, за оцінками спеціалістів, сягає понад 160 тисяч гектарів (для порівняння: площа Карпатського національного природного парку, одного з найбільших в Україні – близько 57 тисяч гектарів).
День працівників місцевої промисловості відзначається згідно з Указом Президента від 20 серпня 2002 року у першу неділю червня.
День працівників водного господарства відзначається згідно з Указом Президента від 18 березня 2003 року у першу неділю червня.
День працівників місцевої промисловості відзначається згідно з Указом Президента від 20 серпня 2002 року у першу неділю червня.
День працівників водного господарства відзначається згідно з Указом Президента від 18 березня 2003 року у першу неділю червня.
0 коммент.:
Дописати коментар