Становище в лісовому господарстві Херсонщини складне, і це стосується не тільки Цюрупинського лісомисливського господарства, про це стверджує виконуючий обов’язки заступника голови Херсонської ОДА з питань агропромислового комплексу, екології та туризму Євген Миколайович Рищук.
Євген Миколайович підкреслює, що депутатський корпус Херсонської обласної ради неодноразово звертався до Верховної Ради та Кабміну аби рятувати державне підприємство – лісомисливську галузь якраз в законодавчій площині. Про це й говорили нещодавно під час проведення виїзного прийому в Цюрупинську…
- Одне питання, це коли ми говоримо про порятунок лісомисливського господарства, інше питання – коли цією проблемою починають маніпулювати й розповідати про те, що для спасіння лісу потрібно будувати озера та інше. Вже навіть дітей не здивуєш цією історією, бо знову потрібно буде зупиняти незаконний видобуток піску, котрий будуть прикривати саме побудовою протипожежних доріг та озер в лісі. Тож наразі позиція влади щодо цього питання чітка – прозоро розглядаються всі документи бажаючих видобувати пісок, на сесії обласної ради більшість депутатів прийняли рішення - не надавати згоди для видобутку піску, поки не буде чіткої аргументації у вигляді документів. Думаю, що саме через такий чіткий «нюанс», як видобуток піску в законному полі та відсутність повного пакету дозволів деяких бажаючих я недавно читав статтю про свою «пісочну» діяльність та лобіювання мною «пісочного» бізнесу. Нагадаю таким, що саме я відкрито голосував проти надання гірничного ТОВ «Надра» на сесії обласної ради. З порядку денного з цього питання ТОВ «Південноукраїнський пісок» знялися самостійно. Також нагадаю і про те, що після моєї заяви про заборону видобутку піску невідомі особи на моєму власному подвір’ї вночі понівечили мені автомобіль. Тому раджу всім бажаючим, перш ніж говорити, хто «педалює» видобуток піску та якими фірмами, вивчити результати голосування на сесії обласної ради, - заявляє Євген Миколайович….
В свою чергу, журналісти нагадують, голова обласної ради Андрій Путілов запропонував створити робочу групу з перевірки діяльності видобутку піску в області, включивши до складу членів постійних комісій обласної ради з питань земельних відносин та екології; регламенту, депутатської діяльності та етики, захисту прав і свобод людини, законності і правопорядку, боротьби з корупцією, з питань місцевого самоврядування та адміністративно- територіального устрою, територіальної державної інспекції з охорони праці в Херсонській області, членів фракцій в обласній раді, посадових осіб Департаменту екології та природних ресурсів обласної державної адміністрації, обласного управління лісового та мисливського господарства, фахівців відповідних інститутів та на наступному засіданні сесії обласної ради затвердити план заходів.
В результаті було прийнято рішення на сесії обласної ради розглянути питання «Про надання гірничого відводу для видобування корисних копалин місцевого значення (піску) ТОВ «Південноукраїнський пісок» та ТОВ «Надра».
В результаті на самому засіданні ТОВ «Південноукраїнський пісок» своє питання самостійно зняло з порядку денного. Підкреслимо, що на засіданні постійної комісії обласної ради з питань земельних відносин та екології депутати слухали питання про видобуток піску ТОВ «Південноукраїнський пісок», тоді комісія дійшла висновку підтримати питання щодо надання дозволу, одначе було запропоновано Подо-Калинівському сільському голові Рибаку О.І. та директору ТОВ «Південноукраїнський пісок» Череповичу В.А. доопрацювати договір про співпрацю, контрезувавши дію та матеріальну допомогу на вирішення проблем соціальної сфери села. Депутатам Дроговозу І.В. та Йосипенку І.В. було доручено до засідання сесії 31 березня опрацювати цей договір.
Що стосується діяльності ТОВ «Надра» позиція голови обласної ради була така:
«Я вважаю, і так вважають всі депутати обласної ради, що поки не буде розроблена стратегія видобутку корисних копалин на території Херсонської області, а саме: підприємство з Маріуполя видобувати пісок на території Херсона не буде. Ми не їдемо в Донецьк і не добуваємо там вугілля. Чому вони повинні приїжджати сюди і добувати тут пісок? Непрозора система оподаткування, повинні отримувати гроші місцеві громади. Повинні бути правильно оформлені всі документи.
На Президії дане питання розглядається і всі депутати прийшли до думки, що ми компанію «НАДРА», якщо вона хоче, до порядку денного включимо і утримаємося від голосування, так як вона має Маріупольської прописку, а до цього, шановні колеги, мала Макіївську прописку. А підприємство ТОВ «Південноукраїнській пісок» просить відкликати свою заяву».
В результаті більшість проголосувала за те, аби «Надрам» не надавати дозволу на видобуток піску.
Нагадаємо, що на тому ж засіданні депутати, до речі, говорили про наступне:
Йосипенко І.В.:
«29 марта 2016 года Президия Херсонской областной рады приняла решение о создании рабочей группы касательно именно таких вопросов. Задача этой группы состоит в том, чтобы мы привели в законодательные прозрачные рамки добычу песка. Общественность очень взволнована той ситуацией, которая сегодня есть на Херсонщине. Мы все понимаем, что для того, чтобы вывести с черного оборота разработку песка, нужно давать разрешение тем компаниям, которые имеют все необходимые разрешения и рынок песка должен быть легальным».
БорисовВ.І.:
«Питання добутку піску на території Цюрупинського району старе, мабуть, як і сам пісок. Ми будучи депутатами місцевих рад, бачили як десятками років пісок цей стратегічний матеріал вивозився з території району, області, не приносячи громаді жодної копійки. Ми розуміємо, що рішення по цих питаннях необхідно приймати. Чим довше ми зволікаємо, тим довше будуть працювати тіньові схеми. Але в цей момент ми розуміємо, коли дефіцит бюджету, коштів на вирішення соціальних проблем нам необхідно підтримувати і давати хід підприємствам, які не потребують вкладень бюджету і які дають віддачу і наповнення в бюджет. Саме таке питання видобутку піску. Сьогодні розрізаємо стрічку, а завтра поступають кошти. В цьому питанні ми повинні, в першу чергу, виважено підійти, перепрошую за офіціоз цього слова, в цій ситуації пролобіювати інтереси місцевих громад. Неодноразові якісь подачки, зараз домовились, давайте нам поставите три вікна, купите комп’ютер в школу. Що завтра буде з населенням і як буде, навіть місцеві мешканці на сьогоднішній день цієї ситуації не знають. Така ж ситуація по комунальному підприємству «Олешки»,яке має ліцензію, і також це питання треба вирішувати. Є пропозиція розглядати це питання, але, знову ж таки, пріоритет підприємствам, які зареєстровані на території району і області. Прозора робота в правовому полі під жорстким контролем всіх фіскальних органів із наповненням бюджету, і інтересам для громади, підпис меморандумів з місцевими громадами про якісь наміри, які на папері повинні бути викладені. В цьому напрямку рухаємось, але пропозиція - можливо перенести на наступну сесію, створити робочу групу, залучити всіх фахівців і місцеві громади, розробити правила гри для прийняття рішення максимально позитивного і продуктивного для місцевих громад, для наповнення бюджету області всіх рівнів і для роботи підприємств».
ВєтровВ.Ф.:
«Дело в том, что председатель сельского совета был у нас на комиссии, он высказал все проблемы, он согласен сотрудничать и дело в том, что у них нет юриста, он предложил давайте юристы областной рады отработают этот договор. И примем решение. Есть емкость этого карьера, установить какой-то там процент, тысячу тонн или сколько. Мы будем принимать решение, потому что песок продается везде, а узаконенной добычи его практически нет».
Голова ради Путілов А.С:
«Виктор Федорович, мы не должны позволять, чтобы головы сельских советов лоббировали этот вопрос. Если они пытались через областной совет и многие депутаты были согласны, то мы не должны этого позволять. Компания из Мариуполя, это моя позиция, мы не должны позволять, чтобы компания из Мариуполя добывала песок на территории области, компания должна иметь херсонскую регистрацию.
В результаті проти дозволу для видобутку піску «Надрами» проголосували 21 депутат, в тому числі і депутати від БПП. Проголосували «за» надання дозволу - 5-ть депутатів (Вєтров В.Ф. від «Батьківщини», Гомон В.І «Наш край», Синенко А.А «Наш край», Гончарський І.Л. «Наш край», Кордик А.А «Наш край» ), утрималось -15-ть (повністю утримались депутати від «УКРОПу», від «Батьківщини» - Одарченко Ю.В., Черкашин В.В. Борисов В.І., в тому числі й Ігор Дроговоз від радикальної партії Ляшка, котрй відповідав за доопрацювання договору ТОВ «Південноукраїнський пісок» з Подо-Калинівською сільською радою …).
Не голосувало за питання 18 депутатів (в основному «Опозиційний блок»),
Тож не дарма люди кажуть, що той, хто кричить голосніше всіх: «Тримайте злодія» й виявляється частіше всього тим самим злодієм…
Тетяна Дергачева
0 коммент.:
Дописати коментар