Кияни і жителі області відкрили грибний сезон – тихе полювання приваблює сотні людей. Старожили кажуть, що не пам'ятають такої кількості грибів.
В лісах під Києвом – ажіотаж. Грибники-професіонали, любителі і новачки борознять галявини і стежки в пошуках грибів.
При цьому в лісах з'явилося несподівано багато благородних грибів — толстоногих білих, підберезників, а деяким грибникам навіть щастить на такі екзотичні знахідки як трюфелі. Грибники відзначають, що вони не пам'ятають такої великої кількості врожаю грибів. Кілька років навесні нічого крім поганок не зростало, а зараз можна знайти навіть осінні гриби, а деякі сягають до півкілограма вагою!
У соцмережах грибники хваляться результатами «тихого полювання». Киянин Андрій в лісах недалеко від Василькова Київської області виявив справжні трюфелі, які, як відомо, є делікатесом, а ціна деяких видів може досягати 20 тис. грн/кг.
"Всупереч твердженням світових світил ботаніки та біології, що білі трюфелі ростуть з серпня по грудень, знайшли в лісі білі трюфелі. П'ять грибочків викопали, ще 6-7 залишили, хай ростуть. Тіло гриба схоже на картоплину, жовтуватого кольору, 3-7 см у діаметрі. В середині чорне, наче зернисте, з неймовірно сильним грибним запахом", — написав у "Фейсбуці" Андрій.
За словами експертів, урожай грибів пояснюється погодними умовами.
"Це все відбувається із-за кліматичних змін. Появі грибів в такий ранній період сприяла висока температура повітря, яка тримається вже тривалий час, і велика кількість вологи: в останній час немає жодного дня без теплих грозових дощів. "Тепличний" клімат привів до того, що міцелій грибів у ґрунті пожвавішав і почав плодоносити дуже рано. Такого, справді, не було вже кілька років», - розповіла завідуюча відділом мікології Інституту ботаніки ім. Холодного НАНУ Ірина Дудка.
А ось народні прикмети щодо аномального великої кількості грибів не надто тішать. Більшість з них стверджує, що багато грибів – до війни. До речі, деякі грибники ще восени 2013 року відзначали аномальні врожаї грибів у лісах під Луганськом і Донецьком. Тоді місцеві також не могли натішитися на дари природи.
Також деякі архіви зберігають спогади старожилів, які зазначають, що небувалі врожаї були напередодні Першої Світової війни в 1913 рік - тоді було багато рижиков та білих грибів.
"У 1939-1940 рік – небувалий урожай білих грибів. Вони росли скрізь – в саду, на городі. У Псковській області в Пушкиногорье відро білих грибів зібрали на капустяних грядах в заплаві річки Сороти" - пишуть історики.
Джерело: УкрМедіа
0 коммент.:
Дописати коментар