Цього року черкаські лісівники обробили гербіцидами проти куничника понад 200 га. Наступної весни їх заліснять сосновими насадженнями.
«Незабур’янені площі ми засаджуємо відразу після попередньої підготовки грунту. А на ділянках, де висока заселеність куничника, обов’язково проводимо хімічну обробку, бо злакові – це кормова база для личинки хруща, який є злісним шкідником соснових насаджень», – розповів провідний інженер з лісових культур Леонід Папуша.
Після хімобробітку багаторічні бур’яни на площі не з’являються протягом двох років. Цього достатньо, щоб молоді насадження прижилися. Потім з бур’яном борються за допомогою механізованого та ручного догляду.
«Для того, щоб лісові насадження прижилися, виросли і дали якісну деревину, необхідно докладати чималих зусиль і значних коштів. Це і хімічна обробка, й удобрення, і догляди», – відзначив директор ДП «Черкаське лісове господарство» Андрій Пустовіт.
За словами Леоніда Папуші, щороку хімобробітку потребують від 40% до 60% площ. Здійснюють його за рахунок коштів лісгоспу. Використовують дозволений у сільському господарстві гербіцид. Усього наступного року планують створити нових лісів на площах до 320 га.
Прес-служба Черкаського ОУЛМГ
22.06.2016
0 коммент.:
Дописати коментар