07 липня 2016

Дослідження проблем вразливості лісів є надзвичайно актуальними та важливими в Україні - Христина Юшкевич

У Держлісагентстві відбувся семінар «Вразливість рівнинних лісів України до зміни клімату» за участі експертів проекту Clima East, представників Мінприроди, Гідрометцентру, представників наукових, проектних та громадських організацій. Метою заходу було обговорення напрацювань щодо вразливості рівнинних лісів України до зміни клімату.

За словами т.в.о. Голови Державного агентства лісових ресурсів Христини Юшкевич, особливої уваги потребують питання підвищення стійкості лісових насаджень та їх адаптації до змін клімату.Факт, що процеси зміни клімату викликають збільшення кількості екстремальних погодних явищ, щонегативно впливають на ліси і лісове господарство (збільшення лісових пожеж; шкідливих комах іспалахів хвороб; поширення вітровалів та ураганів; погіршення ситуації з посухами), також єзагальновизнаним.

«Зміни режиму температури та опадів поступово призводять до зміни лісорослинних умов ібезпосередньо впливають на фізіологічні процеси, які визначають життя лісової флори та фауни. Вжесьогодні внаслідок зниження рівня ґрунтових вод на Поліссі ми спостерігаємо ослаблення станусоснових насаджень, що сприяє поширенню шкідників та хвороб та зменшенню протидії стихійнимявищам», - зазначила Христина Юшкевич.

Той факт, що ліси відіграють важливу роль у формуванні вуглецевого балансу атмосфери якпоглинача вуглекислоти, сьогодні є загальновизнаним і не викликає жодних сумнівів. З іншого боку,використання продукції, виробленої з деревини та біопалива, також знижує потенційні емісіїпарникових газів у порівнянні з використанням інших продуктів, виготовленихз невідновлюваних матеріалів.

Експерти проекту Clima East представили інформацію про можливі світові тенденції змінтемпературного режиму та наслідки цих процесів для лісовирощування в Україні.

Всі присутні відзначили важливість та актуальність дослідження проблем вразливості лісівта необхідність проведення системних заходів щодо пом’якшення та адаптації у лісовомугосподарстві.

Професор Анатолій Швиденко, всесвітньо відомий фахівець у галузі лісового господарства (IIASA, м. Люксембург, Австрія), у своєму виступі наголосив на тому, що ліси є запорукою виживання нації, томунадзвичайної ваги у суспільстві набуває питання професійного господарювання у лісахта популяризації професії лісівника.

07.07.2016 | 12:40
ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО ЛІСОВИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ
http://www.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=249169500&cat_id=244277212

0 коммент.:

Дописати коментар