06 липня 2016

Так гасити лісову пожежу, чи ні


Кажете маячня - а виявляється - ні!
Наведемо аргументи доказу цієї суперечливої фрази різними сторонами

УРЯД УКРАЇНИ:
Виділив 300 млн гривень на гасіння лісових пожеж не Держлісагентству, підприємства якого їх безпосередньо гасять, а ДСНС, які витрачають їх зазвичай на пошиття форми, придбання пожежної та іншої техніки, а також левову частку (Я ТАК ДУМАЮ) - на PR-акції, виступи у ЗМІ, тошо, і трохи-трохи на профілактичні заходи, які в обов'язковому порядку - піаряться. Якщо я в чомусь не правий - допоможіть мені, недолугому. Адже Уряд наш знає, що робить - зайвих грошей на вітер не викине

ПРАВИТЕЛЬСТВО РФ:
Вважають ті пожежі, які розгорілися у важкодоступних районах - такі, що не потребують гасіння. Доказ - статті в Інтернеті та на нашому сайті

На цьому сайті:
На фоне катастрофической ситуации с полыхающими лесами государство «умывает руки» по отношению к труднодоступным возгораниям

Цитати з Інтернету:
Ці пожежі - на труднодоступных и удаленных территориях - тушение лесных пожаров приостановлено или прекращены работы по их тушению, т.к. прогнозируемые затраты на их тушение превышают прогнозируемый вред, который может быть ими причинен

Авиалесоохрана впервые опубликовала данные о пожарах в "зонах контроля", которые было решено не тушитьhttp://forestforum.ru/viewtopic.php?f=9&t=1964411 июня 2016 года ФБУ "Авиалесоохрана" впервые в истории привело в своей официальной сводке "О лесопожарной обстановке на территории Российской Федерации по состоянию на 00:00 мск" данные о лесных пожарах - "отказниках" (пожарах, действующих в так называемых "зонах контроля", по которым были приняты решения об отказе от тушения). Ранее такие данные не публиковались - ни по "зонам контроля", введенным в ноябре 2015 года, ни по аналогичным им по сути "зонам космомониторинга второго уровня", введенным в мае 2005 года.
Вот что сообщается об этих пожарах в сводке ФБУ "Авиалесоохрана" от 11 июня 2016 года (ссылка):
"В период с 4 по 10 июня 2016 года на территории Российской Федерации в зоне контроля* на труднодоступных и удаленных территориях действовало 37 пожаров с общей, пройденной огнем площадью, - 385 736 га, по которым решениями КЧСи ПБ субъектов РФ приостановлены или прекращены работы по тушению, т.к. прогнозируемые затраты на их тушение превышают прогнозируемый вред, который может быть ими причинен, в том числе:
- 5 пожаров с общей, пройденной огнем площадью 203 862 га - в Камчатском крае;- 20 пожаров с общей, пройденной огнем площадью 107 056 га,- в Республике Бурятия;- 9 пожаров с общей, пройденной огнем площадью 74 459 га, - в Магаданской области;- 2 пожара с общей, пройденной огнем площадью 263 га – в Хабаровском крае;- 1 пожар с общей, пройденной огнем площадью 96 га - в Ханты Мансийском АО.
Пожары в зонах контроля находятся под постоянным наблюдением лесопожарых формирований субъектов РФ и контролируются космическим мониторингом.
*Зоны контроля лесных пожаров устанавливаются органами исполнительной власти субъектов Российской Федерации, уполномоченных в области лесных отношений, только в зоне осуществления лесоавиационных работ в лесах, расположенных на труднодоступных и удаленных территориях.
Прекращение, приостановка работ по тушению лесного пожара в зоне контроля осуществляется на основании решения Комиссии по предупреждению и ликвидации чрезвычайных ситуаций и обеспечению пожарной безопасности органа исполнительной власти субъекта Российской Федерации при отсутствии угрозы населенным пунктам или объектам экономики в случаях, когда прогнозируемые затраты на тушение лесного пожара превышают прогнозируемый вред, который может быть им причинен.
(ст. 81 - 84 Лесного кодекса Российской Федерации, Приказ Минприроды России № 426 от 8 октября 2015 года «О внесении изменений в правила тушения лесных пожаров, утвержденные приказом Минприроды России от 8 июля 2014 г. № 313»)".

ВЧЕНІ: 
Пожежі допомагають підтримувати екологію лісу
http://www.vesti.az/news/298285
06 липня 2016 18:11

Дослідницька група з Місурійского університету на чолі з Майклом Стамбаугом з'ясувала, що лісові пожежі підтримують екосистему лісу, а не шкодять їй, як вважалося раніше. Як передає Vesti.Az з посиланням на Газета.ру, ознайомитися з висновками вчених можна на сайті університету.

«Ліс як екосистема залежить від пожеж - для підтримки здорового стану періодичні пожежі йому просто необхідні, - вважає Стамбауг. - Зрозумівши, як вони підтримували екосистему в минулому, ми можемо знайти найкращі способи використання вогню для збереження лісів в майбутньому ».

Щоб вивчити історію виникнення пожеж на території штатів Оклахома та Тенессі, Стамбауг досліджував річні кільця 332 дерев з восьми різних областей кожного штату. Він виявив 843 різних сліду гару між кільцями і зміг визначити, коли і як часто в кожному регіоні відбувалися пожежі за останні 300 років. Він виявив, що, незважаючи на більш вологий і прохолодний клімат, пожежі в Теннессі траплялися частіше, ніж в Оклахомі. Також виявилося, що пожежі відбувалися задовго до появи перших поселенців, а значить, століттями представляли важливість для лісів.

«Історія пожеж в Америці - це ще й історія населення континенту. Люди жили тут понад 12 тис. років і всюди, де ми бачимо міграцію народів, ми бачимо пожежі або можливість їх виникнення. Такий стан речей залишався незмінним стільки часу, що екологія лісів виявилася залежна від пожеж. Однак у багатьох регіонах Америки, особливо в східній частині континенту, пожеж не траплялися вже більше 150 років через те, що люди знаходили способи їх запобігти. Зараз безліч лісів страждають від нестачі необхідних для поновлення екосистеми пожеж, »- розповів Стамбауг.

Для найкращого вивчення впливу пожеж на території Америки Стамбауг з колегами каталогізують історію пожеж, вивчаючи річні кільця дерев по всій країні.

ЕКОЛОГИ
Я на 99 відсотків впевнений, що після сезону тиші вони зобов'язані підняти питання про заборону гасіння лісових пожеж. Адже вони (не екологи, а саме пожежі) підтримують екологію лісу.

Чим все це закінчиться - ПОЖИВЕМО-ПОБАЧИМО



0 коммент.:

Дописати коментар