24 березня 2016

Вчені виявили змову проти дерев між дятлами і грибами

Виявилося, що птахи поширюють руйнуючі деревину гриби, що допомагають пташкам продовбати тверді стовбури сосен.

Фото: Елизавета Шагалова, «Мир24»



Американські вчені з Центру лісової служби США (US Forest Service Center) з'ясували, що кокардові дятли (Picoides Borealis) допомагають поширюватися спорам грибів, що знищують деревину, щоб їм зручніше було довбати стовбури сосни, повідомляє портал Ѕсіепсе.

Зазвичай для того, щоб продовбати дупло у твердій корі сосни птахам потрібно від одного до десяти років. Дереворуйнівні спори допомагають у роботі, але тільки за умови, що потрапляють до рани кори сосни.

Вчені досліджували отвори в 60 соснах в лісі в Північній Кароліні, щоб зрозуміти, чи існує симбіоз між дятлами і грибами. Дубла розділили – половину закрили від птахів, другу половину залишили у вільному доступі. Через 2 роки у відкритих отворах виявилися розкладаючі деревину гриби і сліди роботи птахів.


ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ: Ученые опровергли миф о глупости блондинок


При цьому вид грибів у дуплах був аналогічний спорам, знайденим на дзьобах, лапах і крилах раніше спійманих кокардовых дятлов. Фахівці прийшли до висновку, що дятли використовують на деревах своєрідне «біологічну зброю», допомагаючи грибам збільшити ареал проживання.

Відкриття, однак, вимагає подальших польових випробувань, де на сосни висаджувалися б різні види деревних грибів. Таким чином можна буде дізнатися, які гриби дійсно полегшують пошкодженню деревини і отримати відповідь, чи саме вони викликані перенесенимі дятлами. Американські вчені вже готуються до подібного експерименту.

Кокардові дятли мешкають в Північній Америці в соснових лісах. Це єдиний вид, утворюючи дупла в живих деревах. Птахи знаходяться під загрозою зникнення через зменшення території лісів.

Подробнее в сюжете ПриродаДень воды: семь фактов о главной жидкости на ЗемлеЯпонская сакура зацвела на пять дней раньше обычного

0 коммент.:

Дописати коментар