08 лютого 2017

Як горять різні породи дерев


Розглянемо листяні породи дерев в якості дров.

БЕРЕЗА - напевно головне джерело дров в сільській місцевості. Особливо там, де ростуть змішані ліси. Вона дає багато тепла, горить довго, рівномірно. Березова кора (береста) служить прекрасним матеріалом для розпалювання вогню. Особливість заготовки березових дров полягає в тому, щоб розколоти розпилену частину стовбура розміром приблизно 80 см на поліна (більш дрібні частини), в цьому випадку порушується цілісність кори дерева, що дозволяє полінам швидше висихати. Кора (береста) має властивість не пропускати воду. Волога, яка знаходиться всередині свіжого зрубаного дерева не має можливості швидко випаровуватися, і як наслідок, таке дерево не сохне, а гниє. Якщо вам пощастило і ви знайшли суху березу, сміливо використовуйте її для багаття. Береза ​​ніколи не «стріляє» і ідеально підходить для обігріву.

ОСИКА - любить вологі грунти.

У дерев старше 15 років дуже часто серцевина вже починає гнити. У дерев в більш старшому віці всередині дерева виникає пустота. В якій люблять селитися птиці, комахи (бджоли, оси). Будьте обережні, заготовлюючи осику на дрова, бути ужаленим осою або бджолою мало приємно.

Дерево досить крихке, особливо сучки, що дозволяє їх легко ламати. Але для основного багаття, я б осику не використав. Воно дає мало тепла і до всього іншого «стріляє» дуже активно.

ВЕРБА - це м'яке дерево. Горить добре, але швидко прогорає. Тонкі сухі сучки добре використовувати для розпалювання вогню. Так само вербу можна застосовувати для швидких багать. Коли вогонь потрібен на невеликий час, наприклад закип'ятити чай. На відміну від інших порід дерев дуже мало утворює вугілля, а більш тонкі гілки згораючи, відразу утворюють золу.

ДУБ - Думаю, ви вже самі здогадалися, чим щільніше дерево, тим більше тепла воно дає. Правильно, дуб краще берези і тепла від нього більше. Тільки для дров Дуб не заготовляють.Він відноситься до цінних порід дерев і використовується для виготовлення дорогих меблів. Але якщо ви опинилися в дубовому лісі, і вам повезло найти сухе дерево, заготовлюйте дрова з дуба сміливо! Вам буде тепло і світло всю ніч!

ВІЛЬХА. Росте вона, в основному, по заплавах і берегів річок. Дає гаряче полум'я, ні коли не «стріляє».
Але це не найголовніше.
Вільха не дає чадного газу. Саме з цієї причини її використовували у покоях, боячись за здоров'я вищих осіб.

ВІЛЬХА виглядає непоказно, не викликає особливого бажання заготовляти її для багаття, коли є по близу ялина, сосна або ялиця.

Такі думки були і в мене, поки одного вечора мій напарник НЕ заготовив на ніч однієї тільки вільхи (він знав про її властивості, а я на той момент - ні). Помітивши, що ми рідше підкидаємо дрова у багаття, отримуючи досить тепла і світла, я став цікавитися, що це за дерево він напиляв.

У відповідь почув цікаву розповідь про те, чим топили печі в царських покоях.

Так яка ж порода дерев є найкращою? Напевно, та, яка в даний момент опинилася поруч.

Якщо є вибір, використовуйте отримані знання і заготовлюйте ті дрова, які вам більше підійдуть.

Стаття з групи Намет_ІФ_Туристичний онлайн журнал:
https://vk.com/go_run_tsss?w=wall-36295014_12694

0 коммент.:

Дописати коментар