10 квітня 2018

200 пеньків: Хто і навіщо зрубав заповідний бук у нацпарку Закарпаття? (ВІДЕО)



Всі нарікають на владу, яка «не бореться» з незаконними рубками лісу, від яких страждає вся область. Журналісти розібралися, хто насправді вирубує ліс у національному парку.

Лісоруби у заповіднику, на території національного парку в Закарпатті, де повинні оберігати дерева зрубали майже 200 цінних буків, саме так стверджують місцеві активісти.

Як зазначає один із них, Влад Каменца, вік дерев переважно від 120 до 150 років. Це буферна зона, де їх взагалі заборонено вирубувати. Також було виявлено факт трелювання, тобто стовбури дерев стягувалися, що також є порушенням санітарних норм в лісах України.

У адміністрації національного парку стверджують, що на території парку, де виявили вирубку це паї селян. Земля дісталася після ліквідації колгоспів, а на своїх землях селяни можуть робити все, що захочуть.

Співробітниця парку Марина Заяц розповідає, що колгоспи розпалися 20-30 років. Тому навіть на тих полях за той час виростає велике дерево.

Селяни факт вирубки дерев не заперечують, адже саме таким способом можуть опалювати свої домівки. Населенню потрібно 3 тисячі кубометрів у рік, а нацпарк може продати тільки половину. Населення змушене рубати тому, що влада так і не виконала свою обіцянку, яку давали ще у 2000 роках, коли селяни погодилися на створення парку рятуючи від масової вирубки лісу.

Виконуюча обов’язків начальника відділення комунікації ГУ НП в Закарпатській області Тетяна Щоголева розповідає, що відкрито кримінальне провадження стаття розшифровується як незаконна вирубка лісу. Таке правопорушення передбачає позбавлення волі до 3 років.

Вівторок, 10.04.2018 | 20:26386
Детальніше дивіться у сюжеті телеканалу Інтер.

0 коммент.:

Дописати коментар