16 квітня 2018

ДЕРЖСЛУЖБОВЦІ ВІННИЧЧИНИ САДИЛИ ДЕРЕВА ПІД ПИЛЬНИМ ОКОМ ЛІСІВНИКІВ



1,2 гектра лісу висадили працівники облдержадміністрації, на чолі з головою ОДА Валерієм Коровійом, разом із лісівниками області. За день посадили майже 6 тисяч саджанців. Цього річ в області планують під молодий ліс віддати у сто разів більше земель. Лісівники кажуть – через глобальне потепління та пониження грунтових вод нині масово всихають місцеві породи: сосна, ялина, дуб, ясен та граб.




“Ми сьогодні вишукуємо можливості альтернативного шляху, щоб Вінниччинна не залишилася пустелею, через 50-100 років. Тоб то ми почали вести пошук тих порід, які можуть бути альтернативою висихаючим породам”, – каже начальник обласного управління лісового та мисливського господарства Анатолій Бондар.


ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ:
Впродовж вихідних вінничани зможуть отримати меддопомогу лише у трьох закладах

До аборигенних порід підсаджують береку та горіх чорний. Його деревина у тричі дорожча за дуба. А на заміну традиційній хвої вирощують дугласію. Вона схожа на сосну, але за якістю деревини набагато краща. Змінили лісівники і технологію висадки дерев. Саджанці вирощують не в стандартних розсадниках, а у теплицях. І переносять їх у відкритий грунт разом із торфосумішшю на корінні. Вона збагачена вологою і мінералами.



ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ:
У теплицях “Зеленбуду” вже зійшли рослини, якими прикрасять Вінницю

“Практично 100% приживлюваність, не залежно від погодніх умов. Чи засуха, чи інші моменти. І друге – енергія росту у перший рік набагато швидше, враховуючи концентрацію поживних речовин”, – розповідає Анатолій Бондар.


Садять саджанці за допомогою европейського аналогу меча Колесова.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ:
У Вінниці липові працівниці газової служби поцупили у пенсіонерів 15 тисяч гривень



“Пристрій являє собою конусну трубу, яка по розмірам зроблена під розмір майбутнього сіянця. Робимо отвір за допомогою цієї труби і вставляємо на місце сіянець”, пояснюєголовний лісничий ДП «Вінницький лісгосп» Євген Ільченко.



Фахівці кажуть, лісистість Вінниччини має бути на рівні 15%, в ідеалі – 20%. Натомість маємо 13%. Тож аби збалансувати екологічну рівновагу треба висадити ще до 30 тисяч гектарів лісу.


16.04
22:25

0 коммент.:

Дописати коментар