Її масово продають на стихійних ринках.
Весняну черемшу тоннами незаконно зрізають в українських лісах. Проте рослина занесена до Червоної книги України. Українці просто не знають, що до черемші слід ставитись надзвичайно бережно.
Про це йдеться у випуску "Сніданку з 1+1".
"Це рослина, яка занесена до Червоної книги. Статус неоціненний – це така категорія рослин, які ще не вивчені остаточно, що вони можуть бути перенесені до статусу таких, що зникають. Це межа між тими, що зникають, і поширеними", - розповіла провізор Алла Григораш.
Відео
Чому черемша внесена до Червоної книги та як дістати її законно
Напередодні у "Сніданку. Вихідний" ми готували ідеальний стейк із Денисом Держуном. За рецептом шеф-кухаря ми використали весняну траву черемшу. І одразу ж нам написала Лариса Сніг: "Зараз у "Сніданку" готували стейк із черемшою. У вас є совість? Черемша – занесена до Червоної книги". І це дійсно так! Проте є спосіб, законно її дістати та вживати. Ось про нього, а також про те, чим корисна черемша, чому вона занесена до Червоної книги та які штрафи чекають на порушників закону – розбирався "Сніданок".
Чому черемша внесена до Червоної книги та як дістати її законно
Сніданок з 1+1 Сьогодні, 09:59
На стихійних ринках знайти черемшу – легко. Тут вона майже вся незаконна, бо зібрана у лісах. Торговці соромляться та тікають від камери, а також не зізнаються, де зрізали рослину.
Ціна за невеличкий пучок – від п’яти гривень. Штраф, який можуть заплатити реалізатори за такий продаж, складає від 1700 до понад 3500 гривень залежно від шкоди, завданої природі.
У країнах Європи черемша також розповсюджена, однак там вона до Червоних книг не внесена, за винятком Литви та Латвії.
"Її вживають досить широко і в Німеччині, і в Чехії, і в Англії. У Німеччині дуже полюбляють пироги, і хліб печуть із цією ведмежею цибулею, і соуси виготовляють", - додала Григораш.
Читайте також: Міністр екології підписав наказ про внесення лосів до Червоної книги України Міністр екології підписав наказ про внесення лосів до Червоної книги України Міністр екології підписав наказ про внесення лосів до Червоної книги України
Черемша дійсно неймовірно корисна – вона підвищує апетит, очищає кров від холестерину та стимулює серцеву діяльність. На щастя, законні способи одержати черемшу – існують і в Україні. Вирощувати рослину власноруч дозволено.
Більше читайте тут: https://tsn.ua/ukrayina/v-ukrayini-tonnami-vinischuyut-chervonoknizhnu-lisovu-roslinu-1140525.html?_ga=2.126425547.773626330.1523864891-437961480.1523864886
0 коммент.:
Дописати коментар